Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

fluturas2010 ce carut ai luat pan la urma?

ariadna33 da mi-a dat si ginipral pastilute si dupa 1zi le-a scos pt ca am facut iara tahicardie s contractiile s-au oprit..


FETELE se pare ca sejuru meu de la Municipal se apropie de final pt ca luni PLEC ACASAAAA! Da voi sta numa in pat..il slugar pe Pufi la greu, voi merge duar la bae. eU AM pierdut din pacate eco de 32 de martea asta - nu m-a lasat dr mea sa merg la programare ca inca nu eram ok. Mi-a facut Klein aici si asa am aflat k sunt amandoo peste 2kg.URA. Sunt maari si grasute.

andreiutasg mie alea imi suna a contractii dureroase..Trece cu nospa?

sugubina 33+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Jocurban cred ca ai dreptate, am mai citit pe net si se pare ca sunt simptomele unor contractii false. Am stat zilele astea mai mult in pat si a fost cu mult mai bine.
Sugubina nu cred ca e vb de contractii dureroase, pt. ca durerile abdominale pe care le am se manifesta mai mult ca o stare de jena, nu sunt dureri puternice, am luat no-spa dar doar 1/zi In cazul in care erau insuportabile imediat apelam dr.
Astazi, de ex. nu am avut nicio durere pana la ora asta si sper sa nici nu am
33+

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

buna fetelor,

venim de la ecografie :) si piticii sunt foarte bine, au 2055g respectiv 2225g, colul meu nu s-a mai modificat a ramas tot la 25 mm.

deci totul e in regula ;).

va pup,

elena +32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

oho...grasanei piticii tai
elena

saptamana viitoare mergem si noi la cantarit sa vedem ce si cum sunt motanii

+27 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Salut. Nu am mai intat de cateva zile ca nu am mai avut timp.
Am gasit o femeie care sa ma ajute cu treburile de cand va incepe sotul serviciul. Vom vedea cum va fi.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Mirela - bafta multa la cantarit

mariadam ma bucur k ai gasit un ajutor

nico s, andreiuta si sugubina nu mai am nico veste de la voi, cum merge sarcina? eu cu cat trece timpul mai rpd am mai multe emotii

elena +32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Elenacatalin...oau..super bebei....

Carutul e de la Baby Care, cu accesorii, se foloseste de la 0 la 3 ani, si e chiar misto...roti solide...

Fetelor, am facut martea trecuta interventia de coasere a colului si am stat in spital pana vineri, injectii la greu, si 1/2 pastiluta Gynepral...
acum merg acasa pe Gynepral, Utrogestan, no-spa si nelipsitul Elevit...dar contactii tot mai am..mai ales dupa pranz, cand stau in picioare sau pe scaun..incerc sa stau mai mult in pat..si e tare greu...

dar fac orice pt bebelusii mei..

vineri dimineata la eco am aflat ca au 627 si 650 grame..a recuperat si fetita..ea era mai mica cu 100 grame...Doamne ajuta



fluturas 23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

fluturas, bafta multa! si eu aveam contractii, de prin sapt 28 parca si luam gynipral de 2 ori pe zi. cu tot cu gynipral aveam contracti. stai la orizontala cat de mult poti.

si bafta tuturor fetelor pe ultima suta de metri!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Flutras sper sa nu ai probleme, bine k ai scapat de spital :).

Luminita multumim de incurajari!

Cele care ati nascut imi puteti spune ce fel de anestezie v-a fost facuta la cezariana?

Dr meu in recomanda rahie, cica e mai indicata pt bebei, eu sincer as prefera anestezia totala, imi e groaza de injectia aia in coloana :(((.

elena+32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ELENA, eu am facut rahianestezie. Nu am simtit absolut nimic la injectie si a prins imediat si foarte bine. ca efect secundar, mi-a fost foarte putin rau (am vomat putin in timpul operatiei). Curaj!

SUGUBINA, multa sanatate!

MARIADAN, ce bine ca vei avea ajutor!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput