Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Stai ca pana nasc...mai postez de vreo 100 de ori
Si eu sper sa rezist cu stoicism. Pentru mine ar fi atunci saptamana 36.

Trece repede timpul, si te trezesti cu o saptamana inainte de nastere. Parca ieri auzeam ca au 100 si ceva de grame.
Eu cand m-am uitat in calendar acum...desi abia astept sa nasc, parca mi se pare ca a ramas prea putin timp. Si mi-am sunat sotul sa-i zic ca vreau sa profit la maxim de zilele astea. Sa merg la film, in oras....oriunde, numai sa mai ma bucur doar de noi doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Felicitari ANA! bine ati venit Matei si Natalia! ce marisori sunt super!

Alexa_H o, bine ca te interneaza si nu asteapta sa se declanseze..Dc a zis ca te interneaza cu siguranta ai tu ceva semne.

Va anunt si eu cu mare mandrie ca Mara mea e MERGAREATA! daca pana acu doar se tinea de ziduri si de orce, acu mergeeee si-a dat drumu! e dar de la Mos Craciun, ca fix pe 25 s-a intamplat,

Ilincanie pt ca o vede pe Maranie incepe si ea. Desi Mica a fost prima ca e curajoasa si kamikaze se arunca in fata si mergea de la unu la altu da nu singura si nechemata. Ei bine acu dc o vede pe sorela, incepe si ea vad! ca maimutzele

Am pui mari maaa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

vezi sa nu nasti pe la cinema

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_H

Stai ca pana nasc...mai postez de vreo 100 de ori
Si eu sper sa rezist cu stoicism. Pentru mine ar fi atunci saptamana 36.

Trece repede timpul, si te trezesti cu o saptamana inainte de nastere. Parca ieri auzeam ca au 100 si ceva de grame.
Eu cand m-am uitat in calendar acum...desi abia astept sa nasc, parca mi se pare ca a ramas prea putin timp. Si mi-am sunat sotul sa-i zic ca vreau sa profit la maxim de zilele astea. Sa merg la film, in oras....oriunde, numai sa mai ma bucur doar de noi doi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Sau la KFC...ca am zis ca neaparat tre' sa bag niste crispy strips inainte de film. Am o pofta nebuna de junk food si de umblat aiurea prin oras...dupa ce nasc numai pizza si bere voi consuma.
Daca nasc la cinema...o sa fie vina lui Tom Cruise, ca merg la Missiune Imposibila.


Citat:
citat din mesajul lui sugubina

vezi sa nu nasti pe la cinema

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_H

Stai ca pana nasc...mai postez de vreo 100 de ori
Si eu sper sa rezist cu stoicism. Pentru mine ar fi atunci saptamana 36.

Trece repede timpul, si te trezesti cu o saptamana inainte de nastere. Parca ieri auzeam ca au 100 si ceva de grame.
Eu cand m-am uitat in calendar acum...desi abia astept sa nasc, parca mi se pare ca a ramas prea putin timp. Si mi-am sunat sotul sa-i zic ca vreau sa profit la maxim de zilele astea. Sa merg la film, in oras....oriunde, numai sa mai ma bucur doar de noi doi.




Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Blogul Puficelor-aventuri din gemenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari Ana, ce bebelusi mari ai

ale mele au fost micute 2450 si 1500, dar au recuperat, acum la 5 sapt au cam 3500 si 2500, maine o duc si pe cea mica la vaccinul de TBC si sa le fac gauri pt cercei.

La Multi Ani fetelor si tot ce va doriti! eu va tot citesc, dar nu prea am scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Neata!

ma confrunt cu o tuse super nasoala...deja productiva. Mi-a dat dr. sa iau sirop Stodal homeopat si evident, multe lichide, lamaie, miere, etc.

Dar parca nu mai scap de ea, de cateva zile.
Ar trebui oare sa ii mai zic...oare ar trebui sa iau antibiotic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ALEXA, de ce sa iei antibiotic pentru tuse??? Ca doar nu e infectie...Eu zic sa incerci si cu ceai de ceapa...E nasol gustul, dar daca pui muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta miere si muuuuuuuuuuuuuuuuuulta lamaie, gustu devine chiar bunicel.

SANATATE MULTA tie si gemenutelor tale!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

La multi ani tuturor, un an nou cu tot ce e bun pt voi si familia voastra!

Abia astept sa venim si noi cu povesti de gemenasi, dar sa mai crestem. Pe 1 ianuarie o sa implinim 4 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Chiar o sa imi fac. Multumesc! Ca nu am incercat ceaiul de ceapa. Nu sunt de fel adepta medicamentelor si in special a antibioticelor dar expectorez cam urat si ma gandeam doar ca poate daca nasc intr-o saptamana si nu imi trece...o sa le dau si fetelor daca nu port masca.


Citat:
citat din mesajul lui mmammarutza

ALEXA, de ce sa iei antibiotic pentru tuse??? Ca doar nu e infectie...Eu zic sa incerci si cu ceai de ceapa...E nasol gustul, dar daca pui muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta miere si muuuuuuuuuuuuuuuuuulta lamaie, gustu devine chiar bunicel.

SANATATE MULTA tie si gemenutelor tale!!!

mami din 17.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Mirela,
La multi ani motaneilor! Sa fie sanatosi, voiosi, voinici!
Scuze pt intarziere, mai greu cu net-ul la mama la tara, imi aduc aminte si acum cand ai plecat sa nasti, stateam in perfuzie si cu ochii pe forum.


Mami de gemenasi taurasi LUCA SI MARC 11 mai 2011

Mergi la inceput