Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Multumesc dragele mele!
Asa cum v-a scris si sotul meu (stangaci, cu indicatii precise prin telefon ), noi am nascut luni, 26 dec, cu o zi inainte de programare, adica la 37 de sapt fara o zi, prin cezariana cu rahie. Operatia a decurs f bine, o jumatate de ora perfecta, n-o voi uita niciodata , am glumit cu medicii, am auzit primele urlete, gemeneii au primit aplauzele pers medical, mi i-au adus la piept din prima seara, dar fireste ca nu prea au supt, mai mult s-au delectat la pupaturile mamei ...
Recuperarea a fost ok, (acum, a 5-a zi) suntem tot in spital (aici se tin 7 zile la cezariana, deci luni ne externam), puiutii sug foarte bine (fetita e putin mai lenesa, dar tot trage bine), doar cand au stat la lampa(au facut o forma usoara de icter) m-am muls la pompa electrica a spitalului si le-am dat cu sticluta.
Sunt adorabili, poze avem cu zecile, dar sotul nu se prea pricepe sa posteze aici, asa ca sapt viitoare promitem sa revenim...
Va pup pe toate, ALEXA iti tin pumnii sa mai rezisti putin, in curand vei avea doua bebeline superbe!



Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

anaadasa, felicitari! sunteti foarte grasi si frumoase!
anna a, foarte bine au luat in greutate!
alexa, tinem pumnii!
va urez de pe acum un an 2012 cu impliniri si copii cu sanatate cronica! va salutam de la munte, unde plozii stau in sanie bine mersi si cate o ora!revenim acasa pe marti!pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

felicitari pentru copilasi, Anahadasa.
va doresc tot ce e mai bun in anul care vine, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Ana, ma bucur mult ca sunteti bine toti 3 si de-acum veti incepe un capitol nou. Si ce pufosi sunt, asa grasuti..tu chiar meriti o decoratie...cu 4 copii si un sot, cred ca ai ceva de lucru. :)
Cand o sa ai timp abia astept sa scrii mai mult...inclusiv de ce ai nascut mai devreme cu o zi. :)

Adipapazi, multumesc pentru incurajari. De ieri fetele au coborat la parter. Cand m-am trezit dimineata, aveam un fundic mai sus si unul mai jos...a fugit burta la vale in jos. Nu mai e nici rotunda, nici patrata..e asa, o chestie in toate directiile...de aseara am si niste contractii asa...dar ne-dureroase. Dar stam cuminti in continuare. :)

Va doresc tuturor O ZI MINUNATA si un AN NOU 2012 mult mai bun, mult mai imbelsugat si plin cu cele mai mari bucurii si exclusiv cu maxima SANATATE si poponei cumintei!

Revin la anu' !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Va doresc un AN NOU FERICIT si plin de sanatate pentru ca daca o avem pe asta, le rezolvam noi pe restul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mamici si burtici,
La Multi Ani! si sa avem sanatate noi si puii! Va pupam printre urletele lui Fabi ca-i ies si dintii de sus..cred ca acu in tr-o ora doua. Vrea sa intre in noul an cu 4 dinti zic eu...dar ne urla saracul...i-am dat cu alea alea dar nu prea au efect:(.
Eva e fara deocamdata.
La Multi ANi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Un an nou binecuvantat, multa sanatate, intelegere in familie, putere pentru a depasi orice neplacere, intelepciunea de-a ne bucura de fiecare clipa alaturi de puiutii nostri si tot ce e mai frumos pe lume! LA MULTI ANI!


Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

La multi ani gemenistelor!!!!

Consider ca a dat norocul peste noi, va doresc muuulta sanatate intregii familii, rabdare si bunastare, iar piticilor sanatate, noroc, sa fie cuminti si mancaciosi (si unde e cazul sa doarma noaptea). Anul 2012 sa fie exact asa cum ni-l dorim!


Mami de taurasi gemenasi Luca si Marc 11 mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

La multi ani mamici de gemenei! Un an nou, cu multa sanatate si tot ce va doriti!!!

Alexa, ce fac fetele? Cum te simti, esti pregatita de internare? Cum ai sarbatorit?

Amary 15+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

La mullti ani!

Iata ca, contrar tuturor predictiilor facute acum cateva luni....fetele mele si-au petrecut Revelionul in burtica. :)
Avem deja de cateva zile 35 saptamani iar situatia e in continuare sub control. :) Pe 6 ianuarie mergem la Polizu.

In schimb ne-am dat seama ca weekendul care tocmai a trecut, probabil ca a fost ultimul cand ne-am facut de cap singuri acasa...si am vorbit numai despre trecut :)
Si vom fi mereu 4 in weekenduri care vor urma si am vorbit numai despre viitor. Abia asteptam sa vedem cu va fi. :)




Mergi la inceput