Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Si eu pe aici! Horoscop azi:

Astazi situatiile vor fi de asa natura incat va fi necesar sa iei o decizie legata de bugetul familiei, se pare ca in ultima perioada de timp cheltuielile au fost destul de mari, cu alte cuvinte, cei dragi se bazeaza pe tine si pe opiniile tale. Incearca sa gasesti o modalitate de a multumi pe toata lumea, insa nu trebuie sa te abtii de la anumite pofte.

Ieri Dragos s-a intalnit cu prietena lui, Tania (2,1 an) si s-au jucat tare frumos. Plus ca o copiaza pe asta mica in toate, mai ales ca Tania este tare mancacioasa (sper sa se prinda microbul si de el).

Olim, multa sanatate si la cat mai multe luni Sofiei! Si voua cat mai multa putere sa razbiti cu casa si copiii!

Lora, ce de activitati are Iustina! Eu nu cred ca as putea/pot sa ma organizez asa cu timpul/programul, incat sa-l duc pe Dragos la diverse. Cunosc copii mai mici ca el care deja merg saptamanal la FTK sau la clubul copiilor. Eu nu pot si vad ca din asta sufera copilul. Ar tb sa las comoditatea deoparte, nu?

La cum se inteleg fratii/surorile intre ei/ele nu ma bag (inca). Cu gradi am lasat-o cum a picat, ma voi ocupa mai serios de pb de marti incolo (azi garda, luni garda, intre timp imi sarbatoresc si Pastele).

Nu prea sunt in apele mele, ploua in Predeal, este urat si innorat, nici vb de primavara cu soare! Sper sa avem parte de-un week-end insorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
buflea, trebuia sa ne intalnim, da' nu's de ce n-am mai reusit. Laura e nasa fetitei mele mai mici. In vara asta ne vedem, garantat. Da' furam cu verisoara ta (parca asta-i gradul de rudenie, nu?) cu corturile. Sper sa nu confund persoanele...da' am o scuza, neuronu' doarme.

Da, cu vara-mea ati fost cu cortul
Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Engleza sper sa nu aiba ocazia s-o uite, ii si place, de altfel, iar din clasa a 3-a vor face si la scoala. Deja a inceput cate putin sa si citeasca in engleza si mai stie si cum se scriu unele cuvinte uzuale. Si numara rapid, pana la 100, f. corect. Sa ma mai laud?:)) Sunt chiar incantata de ea, nu's cu cine o fi semanand.

Pai facem un deal convenabil ... o cuplam pe Iustina cu ai mei si ii punem sa vorbeasca in engleza. Ai mei oricum vorbesc prost romaneste si intre ei numai engleza, asa ca, o sa fie un exercitiu interesant pentru fata ta. Acum vad ca Iustina este fix de aceeasi varsta cu Alex. Si al meu e nascut in aceesi luna si in acelasi an. Flavia este mai mica cu 1 an, asa ca nu se vede diferenta.
Vina si vara-mea aia pe care ai cunoscut-o la cort cu baiatul ei care este cu 6 luni mai mare ca ai nostri si am facut o gasca de 2 baieti si 2 fete. Daca o agatam si pe Laura cu ai ei, cred ca deja nu mai avem nici o treaba cu copiii. 3 fete si 3 baieti ... al meu cred ca e cel mai nebun dintre toti si spun asta nu cu mandrie ci cu ingrijorare

M-am uitat pe pensiunea aia Ianis care mi-ai recomandat-o la celalat subiect, arata extrem, extrem de bine ... crezi ca poti sa afli daca exista un autobuz pe acolo care sa ii aduca usor in oras ? Eu le-am trimis si un email cu aceeasi intrebare, sunt curioasa daca raspund.
Daca exista autobuz, cred ca renuntam la strand si ne ducem acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Waw, ce gasca o sa fie la vara! Super! In ce luna ziceai ca veniti?
Ti-am raspuns dincolo, ma interesez si de programul microbuzelor Bicaz-Piatra. Sunt destul de dese.

scuze pt. graba, dar detin una bucata copil mare flamand. Cealalta bucata a picat franta dupa plimarea de 4 ore prin oras. Noapte buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Celor ce sarbatoresc azi, un Paste fericit!

La multi ani tuturor florilor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
V-am citit zilele astea dar decat atat caci am fost ocupata cu curatenia. Acum am terminat ce er mai greu, mai am luni in sufragerie, acolo e usor de facut.
Ce faceti dragelor? faceti intelegeri de cuplare a copiilor? super tare! Frumos ar fi sa reusiti sa va intalniti, ce mi-as dori si eu ...dar nu am cum...
LA MULTI ANI SARABTORITELOR, SARBATORITILOR DE AZI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

In aceasta dupa-amiaza vei primi cateva vesti din partea unei persoane pe care nu ai mai vazut-o de foarte mult timp, posibil sa fie vorba despre un fost coleg de munca sau de facultate. Ai putea profita de aceasta ocazie si sa incerci sa planifici o iesire in oras dupa terminarea programului de munca. Cu siguranta veti avea foarte multe lucruri sa va povestiti.


Lora, multumesc de urari! Ma simt vizata de ambele! Desi sunt in a doua zi de Pasti, sunt la munci. In rest, ninge , si se vede ca am un chef azi de... nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Nu permite vreunui sentiment de nesiguranta sa te opreasca din ceea ce faci, caci este o perioada in care poti obtine multe. Parteneriatele, relatiile personale si cautarea esentei lucrurilor vor fi atuurile tale de astazi. Insa, un mic efort trebuie sa faci si tu, caci ar trebui sa fii determinat(a) si disponibil(a) sa interactionezi intens cu cineva caruia sau carei esti obligat(a) sa-i iesi in intampinare.

Este o zi friguroasa la Predeal (inca sunt aici ) si cu ceva zapada!

L.E. Am depus dosare de inscriere la 3 gradinite (de stat, lb germana). Acum stam si asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Helou, helou ... cum adica ninge ? La noi e vara, suntem aproape de maneca scurta.
In weekend am fost in parc si am incercat sa joc cu copiii "Cops and rubbers" adica "Hotii si vardistii" ...mai fetelor, sa-mi dau duhul in parc .. in final, ca sa ma mai odihnesc, m-am ascuns intr-un pom si am stat acolo pana cand aproape ca s-au pus pe plans ca nu ma mai gaseam ...eheheeee, nu m-am mai suit intr-un pom de ceva ani, sunt incantata ca nu s-a rupt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Si eu am citit in presa ca ninge in tara...nasol...aici sunt 36-38 de grade Celsius ziua...v-as trimite si voua cateva ca sa mai echilibram putin situatia...

In ultimul timp a fost o perioada foarte agitata aici, asa ca nu am prea avut timp si nervi de net...si va mai continua asa pentru inca o perioada...

Vreau doar sa va urez la toate un Paste Fericit si sa ne "auzim" cu bine!


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Pufy, iti doresc si tie Sarbatori fericite si cat mai linistite! Vei avea un gand special de la mine in Noaptea de Inviere!

Io sunt in pregatiri pt Braila, chit ca azi ii am invitati la masa pe nasi si incerc sa pregatesc totul de dimineata, caci dupa-masa sunt la munca. Numai ninge, este insa frig, inca port cizme, haina de iarna, fular, manusi. Si tot ma gandesc la inscrierea la gradinite. Sigur nu vom avea sanse, cu "palma-n dos" (cum spun eu), dar sa las dupa sot. Cred ca imi voi face o cruce maaare daca intra Dragos, fara sa fi dat ceva/sunat pe cineva in prealabil. Aleluia!

Mergi la inceput