Prietene fara titlu (84)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Multumim de urari.
Liliana, sper ca e mai bine Cosmin. Ce patimeste micutul si tu pe langa el. Greu cu Sarbatorile anul asta.
Noi suntem de vis in continuare. Am internat-o pe mama ieri in spital. A facut o criza urata de hipertensiune si acum o investigheaza. Copii-s cam dati peste cap ca le lipseste bunica. SI a ramas tata cu ei. Eu am de alergat si cu mama si cu munca si cu toate si cica vine Pastele. Asa ca-s ingrozita. Curatenie, oua, cozonac, drob, chestii. Sa vad cand le-oi rezolva.
Copii-s bine, nu ne plangem. Figuranti ca de obicei. Au crescut si-s asa de simpatici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA of taman asta iti lipsea acum pe cap Sanatate mamei tale si invatatura de minte sa ai si tu grija cu tensiunea aia Am uitat ca si tu ai nume de floare ,mi-am amintit abia mai tarziu dar mi-a fost lene sa reeditez.
DENISA ma bucur ca v-ati distrat asa fain! Cat despre interviuri,lasa ca te intelegi tu cu urmatorii

La noi nimic nou.Asteptam in principal sa apara bebelina Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, cand trebuie sa apara bebelusa? Ce nume frumos! O sa fie superba cred.
Tavi ma scoate din sarite cu refuzul sau de a face la olita sau WC. Nu vrea si nu vrea. In rest e un super copil, dar refuza anumite lucruri. Imi vine sa-l mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA pai in jur de 15 are trebui - nu stie sigur ca habar nu avea cand a fost ultimul CM.Dar ginecologul a zis la ultimul control ca placenta e ok (adica nu-i imbatranita),lichid e suficient si bebelina e in pozitie ok.Ramo vrea musai nastere naturala.Si mie imi place numele

De Tavi ce sa zic,intr-un final o sa renunte si el la pampers,vine caldura si o fi mult mai usor! Asta sa fie singurul bai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Dragelor, buna dimineata. Astazi dau eu cafeaua.
Lili scuze daca citesc de-a curmezisul si tot pe furis sa nu ma prinda teroristii mei ca nu ma lasa.
Bee imi pare rau, acum mama ta?? Of, biata de tine.
Denisa ce bine ca v-ati distrat asa de fain. cum e vremea la voi? Noi ne-am intors 2 zile mai repede ca asa de frig a fost. 5-6gr.
Moni, tudor e mortal. Wasserlinseelisir, mosul meu il face altfel. Pune vin alb la fiert cu petale de trandafir, piper alb, ingwer si scortisoara. Apoi pune mierea. A doua zi filtreaza mai pune vin rosu si vreo 6-7 tincturi de alte plante. Am sticlele pentru tine, dar mama a avut atat bagaj ca a trebuit si sa plateasca in plus. Diana a vrut scaunul de masina pentru Theodor, plus ca ea ar fi fost in stare sa cumpere toata floraria de aici. Da le pun la posta sapt asta sau viitoare ca sunt acasa.

noi cum va spuneam ne-am intors ieri. Nu am mai rezistat. Sambata a fost relativ bine, duminica s-a racit dar tot am stat pe afara toata ziua, dar luni am tremurat cat se poate. Copii au vrut acasa. Si in camera ne era frig, si ei se plictiseau. Dariei ii era dor de pisica, de trambulina..............aici am gasit ieri 20 gr. DAr cica luni era cat totul zapada aici
A fost bine, am mancat ca porcii, fetele care ne serveau erau romance si ce nu le-or fi facut la mofturoasele mele. Si mancare muuulta sa plesnesti, si am dormit. De la 10 la 8 in fiecare zi

Ieri am profitat cand ne-am intors, am terminat de plantat in gradina, acum astept sa vad daca va si rasari ceva

Maine vrem sa mergem in Lucerna la museul transporturilor. David are un bon si trebuie consumat. Azi ploua si e frig si aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Prezenta si eu la cafea.O astept si pe Ingrid et comp. la o cafea live
MIRA na faina treaba si cu vacanta voastra Si aici a fost frig zilele astea.Se mai incalzeste cica,dar vin ploile de saptamana viitoare.Le are mosul tau cu amestecurile vad.Deci o bat la puncte pe Lili ca licoarea mea e si cu vin alb si cu rosu Totusi seamana reteta lui cu ce am depistat pe net - miere,ghimbir,scortisoara,piper alb - cam astea-s baza.
Apropo de nepotel,l-am vazut in ceva poze,mama mia ce mare e deja La noi nicio miscare inca cu nepotica ...

Tudor care de data asta s-a intalnit cu ... un flutulas
http://www.dropshots.com/DIATUD2012#date/2012-04-11/10:05:46



Acum a venit si el acasa.De nici 5 minute n-a intrat pe usa si deja se si ciondaneste cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara,......v-a luat pe toti frigul?. aici e de groaza. Nu am scos nasul afara. am trabaluit prin casa. Mai am dar mi s-a terminat cheful. am facut luna sus in dormitoare. Eram fericiti de dupa masa ca fetele se jucau "frumos" sus. . Sa pic cadn am urcat si am vazut ce dezastru au putut face. Al meu barbat cica " voi faceti din imposibil totul posibil!!!!!!!"
Moni, Iulia vine cand vrea ea. Sa vina in pace si sa fie sanatoasa. Stii ca si pe a mea nepotica o cheama Caroline Iulia? E un nume frumos.

https://picasaweb.google.com/102663284733540245680/LagoDiGardaItalia#
.........3 zile in Italia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare si de la mine.Intru si eu acum cu o veste
Noi avem maine inmormantare Vecinul din Gradiste - cred ca in jur de 45 de ani avea,oricum nu implinise 50 - a facut luni comotie cerebrala.Si socrii lui ambii se taraie la 70-80 de ani,sotia lui acum cativa ani a fost operata de tumoare la cap.El sanatos tun si poftim Inca nu-mi vine sa cred ... Abia acum ne-a sunat sotia lui.

BRANDUSA cum mai e mama ta? I-au dat drumul acasa?
Aveti grija cu tensiunea asta tampita Daca stau bine si ma gandesc, mama lui a fost paralizata la pat mai mult de 20 de ani si asta clar tot in urma unui atac de tensiune.Sigur de la tensiune i s-o fi tras si lui,probabil habar nu avea ca are asa ceva, dar stiind istoricul maica-sii ar fi trebuit sa "se caute" si el.Din pacate zi lumina la serviciu si deci cine mai are timp de medic

Dar mai bine sa schimb subiectul.Ramo a fost azi la control si i-a zis medicul ca niciun semn si ca numai dupa 20 o fi ceva ...

Ieri cum v-am zis au fost Ingrid cu Diana si Genu pe la noi.Am iesit de-am mancat in mall, din pacate n-au stat foarte mult,la ora 15 erau plecati deja poze cam putine facui de data asta,dar tot am facut ceva:http://www.dropshots.com/DIATUD2012#date/2012-04-11/11:08:46

MIRA Superbe pozele Asa balamuc e si la noi de cand e Tudor acasa - cum vine, cum scoate tot
CRISTINA cum stai,v-ati instalat de tot?
DANIELA felicitari pentru Ioana - am vazut ca a luat locul trei la concursul ala de inot Si pe urma am vazut-o azi si dansand la balet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello la ceas de dimi la voi si dau si o cafea pt voi,ca eu abia peste 7h am voie...
Moni-salutari Andreei si Dianei,am vazut poze faine.
Bee-multa sanatate mamei,sper ca e bine si voi la fel.
Mira-sa va fie de bine vacanta, mai ce de zile libere pe la voi pe acolo,voi cand mai munciti si invatati:))
Cristina-nu ne zici nika despre voi?
Daniela-felicitari Ioanei si mai da si tu vesti,iarasi nu iesi din bucatarie cu sarbatorile
Noi suntem super ocupati cum ne stiti, eu nu am terminat inca curatenia,maine sper sa termin parterul si vreau sa gatesc-cremsnit,pasca cu brinza,ceva salate si cam atata,simbata o sa fac ouale,ceva snitele gen cordon bleu cu piure si salata si merg cu copiii sa ii impartasesc-nu mai fac pregatiri prea mari ca vineri si duminica suntem invitati si nu are sens, am mai facut azi guacamole si vinete,f.bune.
Am mai umblat si dupa cadouri de iepuras, ca sunt si reduceri la unele firme care imi plac-GAP, Tommu Highlifer,etc-lui Alex i-am luat pe linga niste haine faine cum ar fi pantaloni,vesta,tricouri si camasa cu vesta si cravata de botez si niste adidasi si un joc cum sa formeze propozitii,sunt curioasa dc o sa se prinda repede ca vad ca cu ipad e super rapid.
La Emma- 2 rochite sport si sepci ca are nevoie pt la vara,costum de baie a primit si ii luasem si eu si un joc care si-l dorea demult-Hungry Hppos,se poate juca in 4,deci e super..

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Tot eu ca am uitat sa va spun de Emma,care ma socheaza pozitiv pe zi ce trece-a invatat in 2 zile de practice cate 10 min cu Dragos sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatoare,ea care nu vroia si merge cu viteza si cred ca a motivat-o un baietel de 5 ani care l-a vazut la cabana.
Apoi la tenis, i s-a spus ca are potential bun,trebuie sa lucram din toamna mult si prietenul nostru i-a spus ca nu antreneaza decat campioane si vad ca a motivat-o,sa vedem cum reusim sa ne tinem de asta...
La scoala insa ieri mi-au laudat-o 4 profesoare,care de fapt sunt si cele mai bune cred eu si mi-au zis ca au fost f.impresionate iarasi si ca neaparat sa o trimit sa devina avocat
Am ceva poze, putine si fara film,dar o sa le descarc zilele astea ca sa le vedeti si sa intelegeti mai bine.Au fost 4 grupuri de cate 4 copii, doar Emma a avut doar 1 partener si au avut 4 proiecte diferite.Ele au vorbit despre cum pui cuburi de gheata intr-un vas cu apa calda si ce se intampla-alt grup au facut din clei un vulcan si au pus bicarbonat de sodiu si au turnat otet si a erupt
Ma rog ce m-a impresionat este ca a batut la calculator(ea care acasa nu stiu dc il atinge 40 de min pe saptamina)tot procesulm de la obiectiv,ipoteza,materiale, toti pasii si concluzie si a lipit toate astea plus desene pe un carton mare special pt proiecte, de aia zic ca pozele ajuta-apoi a prezentat, si se pare ca ea a facut-o cel mai bine,frumos, nu prea a citit si plus ca a stat cu fata la audienta,vb tare si explicat,spre deosebire de celelalte grupuri care vb incet, stateau in fata acestor cartoane, etc
Mie sincer pt varsta ei ca e cea mai mica de acolo, mi se pare f.bine si ma bucur ca munca mea da rezultate, la asta nu am ajutat-o mai deloc, a fost cumva surpriza pt parinti si mai urmeaza una in Mai cand au ziua internationala si ei au ales Mauritius-deja au ceva materiale. Am vazut ca a inceput si impartirea, si lucreaza cu sute, si sunt tare impresionata dar si speriata sa nu se plictiseasca-dar am ochit azi niste carti de clasa a 3-a pt copiii olimpici tare interesante, cred ca jumate de ele deja stie-erau cu citire,scriere, mate, si compuneri,super faine-inca nu le-am laut ca mai are vreo 3 la fel, destul de groase cu toate subiectele de mai sus si trebuie sa le termine, sunt de clasa a 3-a.
Si se pare ca examenul de pian,pt ca e primul desi nu pare prea greu pt mine, pt ei la 6 ani nu e usor caci treb sa reziste 1h la presiunea a 2 profesori care o freaca efectivu cu vreo 12 -15 chestii pe linga cantece si treb sa stie cu ambele maini niste notiuni teoretice-INGRID-help,la voi cum este?
Cam atata ca mi se inchid ochii,e 11.30 deja si am inceput ziua de la 7am ca la 8 eram la ore cu Alex dejaVa pup si o zi frumoasa!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput