Mamici inimoase de Constanta - 162

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

cornelia, multumim! vladimir cum mai e?

rox, super pozele cu chitaristii!! de londra ce sa mai zic... frumos, dom'le, parca e de pe alta planeta!

am vb acasa, baietii sunt mai bine, le dau indicatii de tratament si regim prin telefon, barbatii astia cand prind rana sunt mai ceva decat copiii


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Vladimir e bine, dar in stilul nostru, de ieri il doare capul pe Stefan si azi a tot dat sa faca febra. Il mananac daca nu ii trece pana luni la gradi . Ca mama demisioneaza .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi, sanatate multa baietilor!!
Cornelia, chitara e de la wii. ce sa zic, noi i le-am luat anul trecut de ziua lui, adica si chitara si tobele, am avut un joc inclus, de pe amazon. au fost vreo 150 eur la un loc, in conditiile in care la noi doar tobele sunt vreo 1300 ron. daaar.. Patrick a fost incantat pe moment de ele. dar piesele sunt grele si majoritatea merg daca le stii. el e fan Van Halen si erau ceva piese, dar cum nu are ambitie nu sta sa le invete - daca nu le stii si canti aiurea nu prea merge. deci as inclina sa cred ca il va atrage mai mult pe la 10-12 ani asa, cand (daca o mai fi la moda putin) e mai mare si ori vrea sa impresioneze prietenii, ori il va mobiliza mai mult. deci ptr Stefan as zice ca inca nu.
mai bine set de tobe mai mici, iti dau link-uri daca vrei... sau chitara midi. e super distractiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, multumesc! Da, vreau link-uri.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Rox, multumesc!

Studiem problema... cea eléctrica e pentru max. 7-8 ani. Pana la urma ma gandesc tot la una clasica, pentru varsta lui. Dar nu e unanimitate in familie, ca Doru vrea sa ii luam ceva care sa ii dea lui de lucru, nu noua .

A ajuns pana la urma cineva la lectii de chitara sau macar a vorbit cu un profesor? Kim, Vladis, Georgipuia (parca si voi vroiati o data) aveti idee ce fel de chitara se recomanda?

Si inca ceva. Imi amintesc ca s-a mai dat link-ul la site-ul unei tipe din Constanta care face torturi f. frumoase. Nu mai stiu cine a facut la ea tortul. Vreau si eu date de contact, daca stiti. Ma intereseaza un tors frumos si gustos. Eu le-am tot facut torturile la Collage (foarte bune si frumusele) dar parca as vrea altceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cornelia, la Nina eu fac torturi de vreo 2 ani, cu diverse ocazii, si sunt exceptionale. le face acasa, ce model vrei tu, si cu ce vrei tu blatul si interiorul. ultima oara, cel cu martipan deasupra a fost 50 lei/kg.
http://comenzitort.3x.ro/


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Am o mare problema si va rog daca puteti sa-mi dati un sfat.De joi am mancarimi de piele.La inceput nu prea le-am dat importanta,dar incepand de aseara nu ma slabesc deloc.Ma scarpin incontinuu,pe tot corpul.Nu am nimic pe piele,dar in momentul cand ma scarpin imi apar ceva brobonele,ca si urzicaturile daca le pot numi asa si pielea capata o culoare rosie,intensa,dar dupa un timp dispar,pana ma scarpin din nou.Mancarimea asta se plimba pe tot corpul...

Cat despre problemele lui Ionut...ce sa mai spun...am fost internati saptamana trecuta pentru investigatii,la Bucuresti si de ce mi-a fost frica,n-am scapat.Ionut are reflux si pe partea de esofag care nu a fost eliminata si pe ,,neoesofag,, dupa cum il numesc medicii.Am primit tratament deocamdata si urmeaza sa mergem la o noua evaluare.Joi pe 26,trebuie sa ne prezentam la comisia de evaluare si inca nu am pregatit toate actele.Am intalnit atatia oameni rai,respingatori si aroganti!...Gabi voi cand sunteti programati?

Numai bine tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mery_anna

Am o mare problema si va rog daca puteti sa-mi dati un sfat.De joi am mancarimi de piele.La inceput nu prea le-am dat importanta,dar incepand de aseara nu ma slabesc deloc.Ma scarpin incontinuu,pe tot corpul.Nu am nimic pe piele,dar in momentul cand ma scarpin imi apar ceva brobonele,ca si urzicaturile daca le pot numi asa si pielea capata o culoare rosie,intensa,dar dupa un timp dispar,pana ma scarpin din nou.Mancarimea asta se plimba pe tot corpul...

Cat despre problemele lui Ionut...ce sa mai spun...am fost internati saptamana trecuta pentru investigatii,la Bucuresti si de ce mi-a fost frica,n-am scapat.Ionut are reflux si pe partea de esofag care nu a fost eliminata si pe ,,neoesofag,, dupa cum il numesc medicii.Am primit tratament deocamdata si urmeaza sa mergem la o noua evaluare.Joi pe 26,trebuie sa ne prezentam la comisia de evaluare si inca nu am pregatit toate actele.Am intalnit atatia oameni rai,respingatori si aroganti!...Gabi voi cand sunteti programati?

Numai bine tuturor,

Minoiu Mariana
Pozele noastre adunate aici:
http://picasaweb.google.com/ionut.minoiu
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!


Sa nu fi facut alergie de la alimentele din aceasta perioada, eu as spune sa iei un antilergic- aerius, peritol, sper sa nu gresesc , poate da un sfat sigur roxana. bea si tu lichide multe si poate ajungi la o farmacie sa ceri niste pareri pana ajungi la doctor sau iti raspunde o persoana avizata.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Of,imi pare rau ca eu vin numai cu vesti proaste,prea se tin toate de mine...am fost la urgenta cu Ionut iar peste noapte ramanem in oras.El de cand era mic s-a atasat de un prosop mai maricel de culoare roz si nu se desparte deloc de el.Nu poate sta fara el si alt prosop nu vrea.In seara asta s-a asezat la televizor si cu prosopul in brate se uita la desene impreuna cu o fetita.Eu daca am vazut ca e cuminte am iesit pana la pasari si cand am venit l-am gasit tremurand si fara glas,nu putea nici sa planga.Fetita care era cu el mi-a spus ca s-a speriat,iar in prosop am gasit o albina amortita.Nu cred sa-l fi intepat,nu are semn,dar s-a speriat atat de tare ca nu putea sa se opreasca din tremurat.Am asteptat vreo 30 minute si am plecat de frica spre spital.Aici dr. mi-a spus ca a facut atac de panica,dar ca e bine ca nu a avut pierdere de cunostinta.Acum sta cam trist,este somnoros de la siropul dat de medic,dar nu adoarme si de prosop vad ca nu se atinge.Asa consecinte de la o sperietura?Doamne,nu stiu ce sa mai spun...

Camelia,multumesc frumos,dimineata merg la farmacie.
Pe maine,

Mergi la inceput