Mamici inimoase de Constanta - 162

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Of, Mery_anna, chiar ca toate se tin de voi. Dar daca albina era in prosop moarta, oare nu il intepase totusi? Ca altfel cum sa se sperie chiar asa?

Eu iar am spus hop prea devreme, am mai bifat la Vladimir si alergia la Zinnat . Este plin de bubite pe burtica, spate, gat. Asta ca tocmai ce luasem aviz pentru cresa . Sper sa nu patim ca data trecuta, cand devenise saracul copil de nerecunoscut. Nici nu mai stiu, dar parca ii dadusem intai Zyrtec, apoi l-am oprit ca era din ce in ce mai rau si i-am dat doar Aerius si Clorocalcin. Nici nu stiu unde si daca e cazul sa merg cu el undeva acum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Tot eu, ca si noi suntem "in forma". Maria a avut un mic accident la volei si si-a strivit degetul (a fost prins intre perete si o minge aruncata de una dintre fetele mari). Asta s-a intamplat sambata si sincer nu am bagat-o prea mult in seama .

Poate trebuia sa ii pun comprese, dar nici nu m-a lasat sa il ating cu nimic . Imi e teama sa nu ii cada unghia. Azi a durut-o din ce in ce mai rau. E vanat si umflat. Posibil sa fie fracturat? Unde sa o duc sa ii fac o radiografie si la ce medic?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ndeata
aoleu ce de vesti
Merry_ana, ia ketotifen, zyrtec, aerius. in 3 zile ar trebui sa iti treaca alergia. care poate sa fie si pe fond nervos.... sper sa ii treaca sperietura lui Ionut! si mai ales sa mearga tratamentul pentru reflux. succes la depus actele pe 26!
Cornelia, la eforie sud langa voi. NU la judetean sper sa nu fie nimic . a mai trecut alergia lui Vladimir?
noi sambata am profitat de pretul redus de la complexul Delfinariu si am fost si la spectacolul de delfini care e muuuult mai bun ca anii trecuti - se vede ca au invatat ceva delfinii chinezi , si la micro rezervatie, care tot asa mi-a lasat o impresie mai buna, si la planetariu cu Patrick. chiar a fost o zi super. iar ieri... in parcul Tabacarie unde se sparsese conducta cu copii... era.... manifestatie! semn clar ca a venit primavara
o saptamana buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

LA MULTI ANI! Georgiana

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Georgi! La multi ani sarbatoritilor din familiile voastre!

Rox, multumesc. Nu stiu cum nu m-am gandit ieri sa o duc la Eforie Sud . Vladimir e la fel, ba in plus se mai si scarpina, mai nou. Macar nu i s-a agravat eruptia, ca data trecuta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani tuturor ce-si serbeaza azi onomastica!

Mery noi pe 2 mai ...dar am dosarul aproape gol sa-ti revii cat mai repede caci Ionut are nevoie de tine

Cornelia sper sa-i treaca cat mai repede Mariei si sa nu fie fractura

Cum noi nu era sa facem nota aparte,Isabella a reusit sa faca o alergie ,urmata de o laringita pe fond alergic,care a jenat-o in special noaptea,inclusiv a doua zi de Pasti.Rox ce ma sfatuiesti sa am in casa preventiv...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani tuturor sarbatoritilor de nume

Imi pare rau sa aud multe vesti rele,insanatosire grabnica tuturor

Merry: eu la alergii luam Claritine. Cu Ionut trebuie sa ai rabdare, cu timpul o sa-i treaca cu albinuta si daca nu o sa mai accepte prosopelul nu ar fi nici o problema. Aveti grija de voi, insanatosire grabnica


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Hristos a inviat! dragelor si multumesc de urari!

Saptamana trecuta v-am citit in fuga, dar nu am apucat sa si raspund... azi nu mi-a placut de voi... numai emotii in casele voastre. Sper sa va treaca repede si sa reveniti la energii mai pozitive... Poate ne mai adunam si noi... noi va invitam la Valu intr-o duminica...

Eu zic asa " in sfarsit a inceput scoala" greu cu copii acasa si fara dadaca sau bunici . Sunt, in schimb, putin racita la cap si cam somnolenta

V-am pupat si ma intorc la ale jobului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aoleu!!
la multi ani Georgi si tuturor sarbatoritilor!! sa fiti sanatosi, iubiti, norocosi, fericiti!!!!
edit: Gabi, scuze, uitasem sa zic: de laringita nimic preventiv. e virala si nu prea ai ce sa ii dai, nici inainte, nici dupa. miere cu lamaie si NU lichide prea calde, ci doar caldute. sper sa nu mai revina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Rox ...asta foloseam/folosesc ...Si eu sper sa nu mai revina acea raguseala pana la pierderea voci

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput