Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Hello, hello! Ne-am intors si noi aseara acasa si inca mai am de pus haine la spalat, de desfacut bagaje, etc.

Am reusit sa citesc in fuga, ca oricum nu s-a scris mult zilele astea; banuiesc ca pe asa calduri toata lumea a fugit pe-afara.


Multumesc mult de urari!


dankutza, doar stii cat m-am vaicarit si eu pe-aici ca Timi nu vorbeste...Asa a fost si la noi: aproape brusc a inceput sa spuna foarte multe cuvinte si in scurt timp si propozitii. Acum face fraze si da niste explicatii de ne minunam de unde la scoate.
So....stai linistita, ca in curand o sa-i turuie si la Pinky gurita.


raluci, ce tare Bubu cu engleza lui!


stanucel
, vazut poze super cu copiii tai!
Despre constipatie: mai spuneau parca ceva mamici pe aici ca laptele praf constipa.
Oricum, eu as incerca mai intai rezolv problema umbland la meniu: cat mai multe fructe, mai ales banane coapte bine si pere. As evita orezul cu morcov (care constipa, fiind un bun leac pt diaree) si rontzanelile uscate (sticksuri, biscuti, etc). Daca e fan orez de ex, i-l poti da cu lapte si indulcit cu putina miere.
Dar de cat timp e constipata Adelina? E ceva ce se intampla periodic?


Of, asa pe fuga cum sunt...am uitat ce mai vroiam sa spun si cui.

si o zi buna!

PS: Mai stiti ceva de many? Am mai vazut-o logata pe forum, dar vad ca pe la noi nu a mai dat. Oare o fi suparata? Sau trista? Daca mai tine cineva legatura cu ea, sa-i transmita a big hug din partea mea!



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

PS: Mai stiti ceva de many? Am mai vazut-o logata pe forum, dar vad ca pe la noi nu a mai dat. Oare o fi suparata? Sau trista? Daca mai tine cineva legatura cu ea, sa-i transmita a big hug din partea mea!


cam asa ceva, din pacate. si mai sunt si alte fete care s-au retras discret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata


eu nu m-am retras niciunde, dar mi-e intr-adevar din ce in ce mai greu sa ma mobilizez sa scriu. timpul e tot mai scurt, energia tot mai putina, si, dai cauza ca nu se prea scrie mult, si motivatia e cam mica .

Noi am fost 3 zile plecati langa Sighisoara, am pus aici toate pozele pentru cine are rabdare. Iulian a alergat, s-a holbat la cai, ponei, pasari, noi am calarit si am baut bere, am fost prin Sighisoara si Biertan. A fost fain, imi plac iesirile astea de cateva zile.

Smarandita cum a ramas cu diagnosticul pana la urma?

Stanucel multe fructe crude, legume, miere, prune uscate. Debridatul e un medicament si ca orice medicament are side-effects...

Floricik cum a fost minivacanta?

Strumfy sper ca ati petrecut frumos . Lasa ca nu te controleaza nimeni daca ai casa cu susul sau cu josul



Dankutza & Raluci felicitari vorbaretilor. Desi ar trebui unuia din ei sa-i spun "congratulation"



nu mai stiu.... see ya!





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

salut

Eu am fost fara comp. Mi-e tare dor de vorbareala de odata..... dar si de timpul pe care il aveam
Am fost fara comp zilelel astea.... si sunt fara timp in general
Suntem ok. Crestem... am nervii pe bigudiuri in unele zile... in altele suntem numai rasete....
Nici pe blog nu prea mai am timp de scris:((((
si e asa cald.... si vream numai in parc...

Gata ca m-am plans/laudat destul

va pup si sper sa revin curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monis, superbi sunteti si locatia tare faina. Am fost si noi acolo, dar inainte de copii. Speram sa mai mergem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

si eu sunt pe-aici...

Ca de obicei fara timp de scris, si ca sa fiu sincera nici de citit nu prea am avut timp...noroc ca nu a fost mult de recuperat

Eu am lucrat si pe 30 si pe 1, asa ca ii invidiez pe cei care au avut o mini-vacanta.

Despre Sabina: vorbeste destul de bine, in fraze, canta in continuare toata ziulica...am scapat de tot de pampers de vreo 3 saptamani cred, nici noaptea nu mai doarme cu pampers, dar am avut totusi o scapare cand a facut in pat, iar cand am verificat-o isi daduse prin somn pantalonii jos dar a facut pe ea , cred ca a visat ca era pe olita. Se trezeste foarte rar in timpul noptii pt pisu, iar atunci zice "iepede iepede" si tiu ca vrea la olita.
In rest toate bune, cand unul din noi o dojeneste sau ii explica ceva mai serios se duce la celalalt si arata cu degetul "m-a certat mami/tati" ...azi pe scari ne-am intalnit cu un copilas de vreo 8 ani, liniste totala, si Sabina de colo: "buna ziua" ...copil educat, ce sa mai (mentionez ca nu i-am spus niciodata sa salute, probabil ne-a auzit pe noi de vreo cateva ori)
Vrea toata ziua sa asculte muzica, in special Andra pe care o striga "mama"

poze noi aici

De acum incep perlele copilasilor...mi-ar placea sa va citesc pe toate cum povestiti ce trasnai mai fac, nu cred ca se supara cineva daca nu se mai scriu placinte intregi.

Eu de multe ori renunt sa scriu pt ca stiu ca nu am timp sa raspund la toata lumea. Oricum ma bucur alaturi de voi la fiecare mesaj, la fiecare poza sau filmulet.

Va pup pe toate si ma gandesc la voi, LA FIECARE.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

vazut poze frumoase monisu si ancutzu

stanucel remus se lupa de mult cu constipatia, asa ca iti zic ce a mers la noi, zeama de morcov crud cu portocale, prune confiate sau compot, banane fff bine coapte. de evitat cascaval, morcov fiert, orez, paste fainoase, succes

atat am putut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Am un mare nod in gat , asa ca pot scrie doar atat:

vazut si placut poze de monis si ancutz

monis, zilele astea sunam la un medic in Sofia pt o programare pt luna Mai. Tipa si-a facut teza de doctorat pe lupus. Apoi, daca ne ajuta Domnul si nu se confirma diagnosticul asta, tot in Sofia vom merge la un medic alergolog (habar nu am daca e asta cuvantul in romana). Apoi vom decide daca mai insistam si cu Cluj/Bucuresti anul asta sau o lasam asa deocamdata.



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

va multumesc frumos...
am sa incerc cu fructe coapte,fructele in general nu vrea sa le mai manance, mananca iaurt,miere,compot,bea si apa si degeaba...
da, am avut probleme cu constipatia de cand am nascut-o dar acum ca face doar la oala,nu vrea sa faca pana cand nu ma duc langa ea,si o imbratisez,iar intr-una din zile am vazut firisoare de sange,asta m-a inspaimantat rau
noapte buna mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monis frumoase poze, iar Iulianul e adorabil....
Frumoasa si zona, am fost si eu cu ani in urma pe acolo cand speram sa fac copii din namol la Sovata
Nu stiu de ferma respectiva, unde este ?

2+

Mergi la inceput