PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Fetele stati calme cu umanitarele alea , ca aici nu-i vorba de 2000 -5000-10000 de euro ci de ... 80000 euro Si aia ar trebui urgent = nu peste o luna, ca altfel n-are niciun rost.
Am mai cautat pe net si am mai gasit vreo doua trialuri cu ipi in Europa care se potrivesc,unul e mai vechi si nu cred sa mai aiba locuri,dar celalalt e mai nou aparut.Si printre o multime de locatii figureaza si Ungaria. Nu la dr. mea la Debrecen,ci tocmai la cealalta de "alaturi" la care am fost anul trecut la cabinetul privat si care mi-a si recomandat sa caut urgent ipi sau inhibitorul braf.I-am scris deja mail,iar maine oricum vom fi in Ungaria si o rog si pe dr. mea sa o sune personal daca poate.Daca e trial gratis cum a fost celalalt ,sper sa apuc la el,iar aici in Ungaria ar fi chiar ideal.Anda mi-a tradus si trimis azi o multime de mail-uri ,iar Ingrid si-a pierdut toata dimineata cu mine Macar am intalnit-o si pe Dienuta


Sa va zic si faza zilei.Cand am inceput sa ii turui medicului ce si cum ,numai ma trezesc ca ma intreaba : SUNTETI BIOLOG?

IRINA si CATA mersi
ANAMARIA lubenita? Io am meniu de zmeura,dude si caise.Si supa crema Nu de alta dar am inceput si lucrarea la dintii de jos, ca daca indrazneam sa nu ma apuc de asa ceva (cum mi se pare logic in asemenea situatie) drept lesina mami. Asa ca sunt vorba aia "Ce-i trebuie chelului? Tichie de margaritar"

Hai ca mai revin,dar azi abia am apucat sa ma joc un pic cu Diana (cu un joc de la Anda ) si sa fug la dentist in rest dupa ce-am sosit din Timisoara, tot calare pe net am fost cu mailuri primite si trimise,plus telefoaneee ( inclusiv fetele de la "aradence" ) Nici pe Tudor nu-l vazui azi , dar il recuperez acum seara.Diana noroc ca a mai circulat cu Ramo si Iulia.Trebuie sa ii fac ceva poze recente sa vedeti ce dulce e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Draga mea MONI, in seara asta am vorbit cu prietenul nostru dr. de la Cluj, i-am zis de IPI, daca are vreo cunostinta ceva in domeniu. Nu stia nimic, in schimb mi-a spus ca el ar recomanda sa incepi ceea ce se cheama "terapia durerii". Sa iei legatura cu un anestezist, care sa te ajute cu medicatie, cu sfaturi, inteleg ca-i ca o schema ceva, ce sa iei ca sa faci fata daca vor aparea dureri mari.
La dracu cu asta................... imi vine sa urlu............................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Monica eu am sunat la Coltea la spital. Ei au IPI, dar se elibereaza numai pe reteta de la doctorul de fam. din Bucuresti, sector 3. Asa zic. Ei spuneau sa ii ceri reteta doctorului tau de familie si, chiar daca pe luna asta e epuizat sa iti dea luna viitoare sa il iei de la o farmacie din Arad. Aici cu reteta este GRATIS SI IL SI AU. La voi nu exista la nicio farmacie sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Lorena, de ipilimumab e vorba? Ne spui te rog medicul cu care ai vorbit? Moni e in Ungaria acum, trebuie sa ne informam rapid, maine cel tarziu sa ia reteta de la medicul de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Nu, noua ni s-a spus din Timisoara ca este incheiat trialul si ca nu mai au de unde, doar daca mai gasesc la Bucuresti cateva doze, dar asta printr-un noroc chior.
Iti dai seama?
Incerc sa iau legatura cu cineva sa intrebe pe la farmaciile aradene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Eu iti dau nr. de telefon de la Farmacia care tine de Spitalul Coltea. Aici mi-a dat informatiile astea: 021.387.44.50. Farmacista mi-a zis. Aici il au, dar nu merge dat decit cu reteta de la Bucuresti cred. Mai discuta si tu sau ea cu ei.
Pe de alta parte am gasit altceva:
La Arad Monica sa mearga la Doctorita Oncolog Cristina Ilie care poate fi gasita la Spitalul din Arad sau la Policlinica de linga Ziridava (sper sa fi inteles corect). Mergi din partea Elenei Per de la Prefectura. Sa ii spuna tot ce ii trebuie in legatura cu medicamentul.
Ar trebui sa se vada daca e pe stoc la Farm din Arad IPI. De fapt nu stiu care e aria de acoperire a unui doctor de familie. Adica poate da retete numai in localitatea de domiciliu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am intrebat ce si cum, cunostinta mea spune ca un asemenea medicament, la pretul mare, nu il tine nicio farmacie pe stoc, numai daca l-a cerut cineva. Dar farmacia spitalului e posibil sa-l aiba.... nu cred ca exista varianta de transfer Bucuresti-Arad.
Sun eu acum la farmacie.
Pusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Ingrid , am si eu pe cineva care poate sa ,,vada,, daca exista in farmaciile din Arad medicamentul asta....asa ca vorbim





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Lorena draga, nu au medicamentul. Zice ca nici nu l-au avut. Ai incurcat tu cumva termenii?
Of...nu-i nimic. Bine ca ai incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

si eu am dat cateva tel la farm din Arad si nu au...
am sa incerc mai tarziu sa sun pe cineva care lucreaza la Judetean dar nu prea cred ca au IPI ...




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput