PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Aici eu il pot comanda, presupun. Nici macar noi nu-l avem in depotitul nostru. Banuiesc ca trebuie o comada speciala. Un flacon 200mg/40ml costa 21.000CHF iar unu de 50/10ml 5500CHF. Eu platesc doar pretul fara adaus, dar numai sambata cand sunt de servici la farmacie pot sa vad in sistem cat exact.
Doza e de 3mg/kgcorp 1/ la 3 sapt timp de 3 luni adica 4 doze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Catalina , tonul tau cel
SIGUR ma mai linisteste.
Ingrid, Moni poate fi sunata? Nu il poti suna pe Ghita, pe fix, cumva, macar sa-l pui in tema? Cand se intoarce Moni din Ungaria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ingrid le-am zis exact denumirea extinsa de la IPI si mi-au zis ca il au. Nu mai inteleg nimic. Probabil ca nu il au la vinzare, de aia ti-au zis!
Eu zic sa vina Moni si sa ia legatura cu tipa de care i-am scris. Intre timp mai intreb si eu ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu ma . Sper la o minune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

DEnumirea comerciala este YERVOY


Yervoy 200 mg/40 ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung (5 mg/ml) iH (Swissmedic: 61798; A)
Zusammensetzung 50 mg/10 ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung (5 mg/ml)
Ipilimumabum 50 mg
Trometamoli hydrochloridum (H)
Natrii chloridum (H)
Mannitolum (H)
Acidum penteticum (H)
Polysorbatum 80 (H)
Natrii hydroxidum (H)
Acidum hydrochloricum (H)
Aqua ad solut. infund. pro 10 ml
200 mg/40 ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung (5 mg/ml)
Ipilimumabum 200 mg
Trometamoli hydrochloridum (H)
Natrii chloridum (H)
Mannitolum (H)
Acidum penteticum (H)
Polysorbatum 80 (H)
Natrii hydroxidum (H)
Acidum hydrochloricum (H)
Aqua ad solut. infund. pro 40 ml


Indikationen
nicht resezierbares oder metastasiertes Melanom bei Erwachsenen, die bereits zuvor eine
Therapie erhalten haben;

Anwendung
i.v.-Infusion (in einer Konzentration von 1-4 mg/ml) in NaCl 0,9% oder Glucose 5% während 90 min.
Vor jeder Medikamentengabe Leber- und Schilddrüsenwerte überprüfen.
Erwachsene > 18 J: 3 mg/kg alle 3 Wochen für insgesamt 4 Dosen; evt. dasselbe Therapieschema wiederholen.
• Spezielle Dosierungsanweisungen:
Immun-vermittelte Nebenwirkungen: das Auslassen einer Dosis oder ein dauerhafter Therapieabbruch kann
notwendig sein, siehe «K».
Ältere Patienten > 65 J, leichte bis mässige Niereninsuffizienz: keine Dosisanpassung.
Leberinsuffizienz: bei Transaminasewerten mind. 5x über dem oberen Normwert oder bei Bilirubinwerten > 3x
über dem oberen Normwert, vorsichtige Therapie.

Kontraindikationen
; Stillzeit;

Preise (unverbindliche Preisempfehlung des Lieferanten bzw. Erstattungspreis)
PhCode Kat. CHF Liste Image
Yervoy Infusionskonzentrat 200 mg/40ml
Durchstechflasche 1 Stk 5045409 A 21361.00 SL
Yervoy Infusionskonzentrat 50 mg/10ml
Durchstechflasche 1 Stk 5045390 A 5524.75 SL




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

http://forum.romedic.ro/prod/IPILIMUBAB!!!!!!!!!_068047.html
deci la Coltea exista. Oare poate sa ii dea trimitere spitalul sau medicul unde este in evidenta sa se duca la Coltea?
Diseara sper sa mai obtin niste informatii de la vicep. Asociatiei Farmacistilor din Ro. Va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Lorena am citit acel forum dat de tine, acolo scrie ca nu mai e acest IPI la Coltea. Indrumau pacientii catre Timisoara .
Mira in euro cat vine? asa cum zicea Moni nu? catre 80.000 euro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Eu nu pot sa zic decit ca de dimineata cind am vorbit cu farmacia spitalului il aveau, pe baza de reteta. Postarea aia e din mai, am pus-o doar sa se vada ca spitalul asta a mai avut si inainte acest medicament.
Solutia ideala e gratis pe reteta. Musai sa vina si Moni sa citeasca ce s-a scris si sa vorbeasca si ea personal cu astia de la Coltea si cu doc. de care i-am zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

sunt la servici nu prea pot scrie 1 EU= 1,20CHF


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Noi suntem zilnic pe drumuri..cu-ale noastre activitati..de-asta n-am mai apucat sa intru sa vad ce se intampla cu MONI.

MONI.. eu astept o minune pentru tine... recunosc sunt depasita de tot ceea ce ti se intampla..nu stiu cum as putea sa te ajut. Iti doresc sa ramani la fel de puternica si luptatoare ca pana acum. Esti un exemplu pentru noi toate... .

CRISS - imi pare rau ca treci prin astfel de momente cu Razvan. Sper ca din punct de vedere medical este ok iar din pct de vedere emotional... si-al meu e cam varza. E cam apatic in ultima vreme, trist, nimic nu-l multumeste. Cu cat ii ofer mai mult cu atat vrea mai mult.. si in loc sa-l vad ca e fericit cu ceea ce primeste... el gaseste mereu ceva motiv de suparare/;tristete. Nu stiu ce sa fac...O fi o perioada a lor mai ciudata...ca si tu si Bee se plangea de Ana ca-i mai apatica.... Nu stiu...

INGRID/ ANA - si eu posed una bucata sot cu crizute frecvente de colica renala... si lui i-au zis ca are ditamai "cataroiu" da' nu prea se omoara sa bea ceaiuri..,., a avut o perioada scurta... da' nu o persevereaza cu nimic. E complicat cu barbatii astia...

Noi in rest... bine, Cosmin si-a mai revenit un pic din starea de "greva foamei", e mai cumintel, vorbeste tot mai mult si zilnic citeste toate literele de tipar pe care le prinde in fata ochilor. Cam intr-o saptamana planuim sa plecam la mare si sper ca briza marii sa ne ozoneze la creieri si sa fim mai vioi, mai happy.

Va doresc tuturor toate cele bune!


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"





>>>Continuare

Mergi la inceput