Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Laura asa si e vioi, mananca..nu e marait, nu plange,nu e apatic.Mersi mult de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Tot intentionez sa va surprind cu o placinta , dar decat sa o tot aman in speranta ca va iesi dospita si crescuta bine, mai bine mai arunc cate 2-3 vorbe asa, din cand in cand.

Am vazut ca vorbiti de ce functioneaza la primele semne ale racelii. La mine nu a functionat mai niciodata nimic si am incercat tare multe, inclusiv oscilo, lamaie cu miere, doza soc de vit C etc. In ultimele saptamani, insa, am descoperit in sfarsit ceva ce merge la mine, Esberitox. Iau de la primele racaieli in gat 3 tablete de 3 ori pe zi. M-a scapat de 2 raceli incipiente pana acum. Si tati de Ana a incercat o data si a zis ca a mers. I-am dat si Anei cate o tableta (asa e doza de copii) cand am avut impresia ca e debut de raceala, dar nu imi dau seama cat a functionat sau nu, poate doar a fost o viroza usoara. Oscilo la ea nu am vazut sa faca nicio diferenta. Asadar, daca intrati in pana de idei, incercati si Esberitox, se ia din farmacii si e din 3 plante.

Si multumesc pt raspunsurile la postarea mea disperata cu legumele. Uff, cand vad ca si alti copii sunt mofturosi, parca nu mi s-a mai parut asa grav. Mi-ati ridicat moralul.

Mai zic si eu la multi ani si numai urari de bine, sanatate si noroc sarbatoritilor lunii mai: Magda, Lalu, Floricik, Dymomo, Mitzi, Mario Dominic, Vlad & Timeea by Diana, Lili, Shtephy si Radu Mihai.


pupici si sper sa reintru zilele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata si tuturor


va las lectura de azi, mie personal imi place carla si ce scrie ea.... e si de-a noastra de aici, de pe DC

http://www.jocurban.ro/injoaca/?p=6745

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Eu am o nelamurire cum o fi mai incolo cand o sa vrea astia micii sa se balaceasca impreuna.. Si bineinteles ca vor fi mai marisori si mai constienti ca fiecare are altfel dotarea de la natura Sa ii las cu chilotei in cada impreuna sau cum?
Amalia nu acorda acum prea mare importanta cand il vede pe Dragos ca ii schimb pampersul, nici macar nu a intrebat de ce si cum.. poate mai incolo?


Cezara vazut de 2 ori cuculetul lui Andrei. O data, cand inca puratn pampers amandoi. "S-au vorbit" si se caclise amandoi in acelsi timp. Asa ca eu o schimbam pe fi-mea si maica-mea, pe nepotu-su. La un memnt dat, Cezara a vazut cuculetul ui Andrei, si nici una, nici 2, l-a apucat stans de cuculet de a inceput ala sa tipe. I-am separat, dar Cezara tot cu ochii la cuculet era. Asta se intample acum vreun an jumatate, sa zic.
Acum vreo luna, sarbatoream noi cu totii la maica-mea acasa. Copii s-au dus in dormitor sa se joace. La un moment dat, i-a venit lui Andrei sa faca caca. Asa ca s-a dus la wc, si-a dat chilotii jos si s-a asezat pe tron. Cezara l-a urmarit si se uita la el. Se ducea insper el, si se uita la cuculet si ii zicea "ute, pipi" Pipi fiind cucletul. S-a dus sora-mea s averifice cum s-a sters, (pt ca nu se sterge prea bine, chiar daca foloseste multa hartie) si cum verifica soara-mea, Cezara era in continuare uimita de cuc.
Cam asta e experinta noastra.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

diagnostic pui mic, rosu in gat cu ceva punctisoare, dat reteta cu antibiotic, dar sa nu dau inca si aerosoli, nu poate respira saracutul si doarme f agitat , sper sa treaca repede si fara antibiotic




Multa sanatate!

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

Am reusit sa pun poze .


Ce mare s-a facut! Ce frumos papa el singurel! Si bea si din castronel fara sa rastoarne.
Eu, daca nu-i dau eu sa manance nu mananca singura. Cu lingura, no way!


Dozz nici Cezara nu mananca legume crude sub nici o forma. In schimb le mananca in mancare (mazare cu pui, ciorba cu legume si carbita, etc...)


Vlad si Timeea La multi ani!

Dymo cum mai sunteti? Mi-e si frica sa te intreb.

Ramonix eu mai stau dezbracata in fata Cezarei, pt ca nu pot scapa sa fac baie fara spectatori cand suntem singure acasa (daca este coautorul acasa- nu o primesc), dar sotul nu. Noi am hotarat ca nu este nevoie ca tasu' sa dezbrace mai mult decat in chiloti in fata ei. Asa am vazut la mine in casa si asa mi se pare corect. Evident parerea mea, pam-pam.


Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Doamnelor, daca ne-ati votat la Concurusul Klorane, va multumim frumos!

Daca nu, va rugam, daca nu va suparati, sa ne votati si nou pozele da1 si da2.

Multumim!



Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

va las si eu lectura pt azi, sper ca nu am mai pus articolul si am uitat , daca e asa, scuze.

multumesc iar pt aprecieri

Raluci, Ali sanatate la pitici! Lui Iulian nu i-a trecut inca tusea, face in curand 2 saptamani .

Ali am si eu in plan sa cumpar litere magnetice dar nu mi se leaga de mana, nu stiu de ce...

Dozz multumim de pont. Ne vedem in we sau pleci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

www.tmpress.ro/2012/05/15/conflictele-intre-copii-cum-le-gestionam-interviu-cu-raluca-jacono-consilier-familial-familylab/" target="_blank">si despre conflictele intre copii, ca tot se discuta zilele trecute




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dankutza eu sunt mai bine. Pneumonia a regresat in proportie de 90% dar trebuie sa mai iau 4 zile de antibiotic si pe 5 iunie trebuie sa refac radiografia pt a vedea daca a disparut pata de pe plamanul drept. Soacra era azi mai bine, a reusit sa vorbeasca putin, a inceput sa bea apa si am tuns-o ca aproape a chelit de la cele 3 sedinte de radioterapie pe care le-a facut. Ca sa zic asa situatia e stabila momentan desi mai tot timpul doarme iar azi am tinut-o in fund pret de 2 minute(la tuns) dupa care a adormit pt ca obosise prea tare. Extemitatile maini/picioare sunt deja vinete si ff reci din cauza lipsei de oxigen.
Va multumesc pentru urari. Maine e ziua soacrei. Face 70 de ani. Azi i-am dus flori dar cred ca nu prea a realizat de ce desi i-am spus .
Danut e bine doar ca nu vorbeste inca deloc. Absolut niciun cuvant. Pe 19 iunie avem programare pt testarea auzului si apoi va trebui sa mergem din nou la psihiatru pentru control(am facut trei luni de tratament). Partea care ma bucura e ca ma inteleg cu el, lucru care in urma cu 4 luni nu se intampla. Speram sa vina si zile mai bune si sa stiti ca va citesc zilnic dar cum nu s intampla nimic deosebit in viata noastra prefer sa nu va intristez cu ale mele...

Mergi la inceput