Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dymomo ma bucur ca a trecut ziua ta fara sa se intample ceva (si mai) trist, of, ca nici nu stiu cum sa zic....Zile usoare sa aiba soacra ta! Sotul tau cum este?

Dankutza la dovleceii de august-septembrie 2009 este una din fete (aia care sta la HongKong) care are un baietel de 4 luni care are 7 kile si fetita dovlecica care pe 19 sept face 3 ani si care are 10 kile...




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis sotul e bine. In perioada asta e ff aglomerat la serviciu(cu corectat lucrari de licenta si disertatie, comisii pt gradele didactice) plus ca in perioada 1-4 iunie organizeaza la Iasi al V-lea festival international de Capoeira, lucru de care se ocupa singur (bilete de avion, invitati, sponsorizari, cazare, masa, petreceri etc) asa ca nu prea are timp sa isi dea seama ce i se intampla. Probabil ca in august cand se vor termina toate va resimti socul din plin. El e un tip ff realist si f puternic(uneori chiar dur mai ales pt necunoscuti) si s-ar putea ca tocmai din acest motiv sa cedeze nervos. In urma cu vreo doua saptamani a avut trei nopti in care nu a dormit deloc(asta dupa vreo luna de dormit max 4 ore pe noapte) si a fost pe marginea prapastiei. Cea mai mare incurajare pt el e Danut, si eu si el ne-am pierdut parintii de tineri, eu pe mama la 17 ani si el pe tatal sau la 20, stim cata durere aduce si cum te marcheaza pe viata mai ales cand ai mare nevoie de suportul lor. Eu l-am avut pe tata dar soacra mea este mai rece si el a simtit mai acut lipsa tatalui confident. Ne imbarbatam amandoi ca trebuie sa mergem mai departe si sa avem grija de noi pt ca Danut sa aiba suportul nostru cat mai mult timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Amandoi am slabit, el are 63 de kg la 1.78 iar eu am ajuns ca inainte de sarcina la 45 de kg. M-am speriat insa cand am ajuns la cardiolog taraita de medicul de familie, cu pulsul 120 dupa 15 minute de stat intinsa. Tensiunea era buna dar ameteam si asta combinata cu pneumonia ma facea, sa ma tarai de acasa la serviciu si invers. Cardiologul a zis ca electrocardiogara e ok si cel mai probabil e urmare a epuizarii fizice. Zilnic serviciu, stat peste program,copil, spital, curatenie, mancare, rufe, vase si cred ca am ajuns la fundul sacului. Pe 6 iunie merg la endocrinolog sa vad cum stau cu tiroida dar deja am primit Mg, Fe(ca mi-a iesit hemoglobina mica) si echilibra. acum sunt mult mai bine desi tot obosita dar macar nu mai cad din picioare. De asta nici nu prea am mai scris. parca tot timpul ma plang de ceva si nu vrea sa mai plictisesc pe nimeni. Citesc dar de multe ori nu am putere sau inspiratie sa raspund si o las balta. Nu vreau sa abuzez de voi si sa va bat la cap cu ale mele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello
Nu prea am timp deocamdata .va zic doar ca Stefi e bine ,ochisorii sunt curati acum si (inca) nu ne-am molipsit niciunul.

La multi ani printesa Timeea ! sa fii sanatoasa ,iubita si sa ti se implineasca toate dorintele frumoase ! Tare curioasa sunt ce costumatii v-a mai pregatit mami anul acesta .Stefi ma innebuneste zilnic ca vrea o rochita de printesa asa ca imi dau seama cat de fericiti sunteti voi cand va creeaza mami un costum nou .

Raluci pupam Cezarelul mic ,sper sa fie puternic ,sa se vindece repede .

Dymomo chiar nu plictisesti pe nimeni ,nu abuzezi de nimeni si nu bati la cap pe nimeni cu greutatile voastre .Poti sa te descarci cat vrei tu aici . Ii doresc soacrei tale zile linistite ,fara durere .

sper sa revin maine ,acum nu pot sta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dymo imi pare tare rau ca treci printr-o perioada asa de grava. Aici suntem prietene la bine si la greu. Daca simiti nevoia sa impartasesti cu noi, vorbeste. Te ascultam.
Legat de Danut, dupa cum ai vazut fulgusori au perioade diferite de acumulare a informatiei. Unii vorbesc, altii citesc cu coada cu tot , altii direct in engleza , Cezara si Amalia de abia acum leaga 2-3 cuvinte. Prima vine intelgerea si apoi in scurt timp, va veni si vorbirea. Dienutze imi spunea ca Natalie a inceput sa vorbesca, asa dintr-o data. Practic in 2-3 saptamanai si-a dat drumul la vorba. SI eu astept saptamanile alea.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata!!!

poftiti la ...

Dymomo ma bucur ca (macar)tu esti mai bine; asa cum au zis si fetele poti sa te descarci de cate ori simti nevoia,ptr.asta sunt prietenii,nu? te

shtephy ma bucur ca Shtephy-ita e mai bine!!!

dankutza ce mortala e Shakira-mica!!!

La multi ani,Timeea!!!

ma bag la lectura propusa de fete,ca ieri nu am reusit sa mai intru...

O zi buna,dragelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

tanjeam dupa cafiaua de la Cluj , o astept si pe aia de italia si imi revin de numa

dymo aici suntem pt toate ofurile si pt toate bucuriile, doar asa ne numim nu zile usoare soacrei si voua putere multa

Timeea sa cresti mare frumoasa si desteapta sa o fericesti pe mami draga pe care o pupam

Cezar este deja mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dankuta cezara este delicioasa, misto ideea cu zdranganitul la sold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata! Ofer si eu o cafeluta fierbinte, ca la cat de frig este, merge bine!

Eu nu ma pot aduna deloc sa scriu,nu stiu de ce....va citesc zilnic,de cand ne-am intors de la Londra am si timp, dar pur si simplu nu pot lega doua vorbe,chiar daca imi promit in fiecare zi ca "maine scriu si eu ceva".
Poate imi reuseste astazi....sa incep cu felicitarile:

RamoC,felicitari pt putuloi! Sarcina usoara,in continuare

Vladut si Timeea, La multi ani,sa aveti o copilarie superba, multa sanatate si zile pline de zambete!

Dymomo,imi pare tare rau ca treceti prin asa o perioada grea....sper sa fiti in continuare puternici,sa va sustineti reciproc,si sa va bucurati de ce este bun in viata voastra!
Cum e cu gradi,s-a acomodat Danut?

Raluci,multa sanantate juniorului si spor la diversificare!
Te invidiez pt gainute!!! Vreau si eu!!!! La noi problema este cu facutul cotetului...ca barbatul din dotare nu prea se pricepe la asa ceva

Shtefy,ma bucur ca nu v-a creat probleme conjunctivita,multa sanatate!

Licu,stai tu linistita,ca va incepe si Amalia sa vorbeasca vrute si nevrute,de o sa te tahuiasca de cap
Cu nuditatea....hmmm...sunt de acord cu Raluci.
Eu am facut baie cu mama de multe ori in copilarie/adolescenta,asa ca niciodata nu mi-a fost rusine sa ma dezbrac in fata ei,sau daca o vedeam pe ea dezbracata...ba chiar cred ca asta ne-a apropiat.
Tinand cont de faptul ca Alexa este inca mica, nu cred ca este o problema sa faca baie si cu Daddy- deci,cum spuneam, ca si Raluci, noi nu ne ferim de ea.

Monis,cum se mai simte Iuli? A scapat de tuse?
Interesante lecturile
Totusi,in anumite privinte, eu nu sunt de acord cu Raluca- si voi exemplifica. Mie,ca si adult, imi place sa imprumut prietenelor din lucrurile mele: inca din adolescenta o faceam: haine,bijuterii,produse cosmetice. Si nu as avea nici o problema sa dau si masina,unei prietene, daca are nevoie.
Nu ii voi lua Alexei jucaria din mana sa o dau altui copil, dar imi place sa ii amintesc ca e frumos sa lase si alti copii sa se joace cu jucariile ei.
Situatie des intalnita: un copil refuza categoric sa imparta propriile jucarii, dar vrea sa se joace cu jucariile altora- cred ca aici e bine-venita interventia parintelui,spunandu-i copilului ca poate face schimb.

Ancutza,ce mai faceti?
Pe cand vacanta aia exotica?

Gabitza,ma topesc dupa Eva,imi place personalitatea ei! Am vazut pozici pe fb,sunt foarte dulci!

Miany,ma bucur ca esti atat de activa!
Ce fain ca David mananca legume! Alexa nu prea mananca....sau,corect ar fi,nu mananca....foarte rar rontaie la un castravete,feliuta de ardei....sau frunze de patrunjel.

Si am mai vazut pozici cu David si Lucas,care seamana atat de bine si sunt atat de frumosi

Si pozici cu Mihnea si Tudor,pe care sper sa-i vad "live" curand

Vad ca am reusit,pana la urma, sa leg cateva cuvinte,poate chiar prea multe!


Mergi la inceput