Aradence DC (172)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Multumesc mult tuturor de urari
Si cateva poze de la intalneala: http://www.dropshots.com/moni2012#date/2012-06-28/17:20:23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Multumesc mult tuturor de urari
Si cateva poze de la intalneala: http://www.dropshots.com/moni2012#date/2012-06-28/17:20:23


asa scurt?? nu ne povestesti cum a fost la Moneasa?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

ce faceti?

eu sunt terminata de caldura si oboseala, pur si simplu nu-mi mai revin.
Ilinca e cu febra, nici nu stiu daca de la dintzi sau ceva mormoloc pescuit de la Ghiroc.

Am vorbit intr-un final cu Moni. Se simte mai bine, deja nu o mai doare in zona ficatului cand sta intinsa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Salutare,

Am vorbit si eu cu Moni, nu o mai doare, cum zicea si Miha, dar e obosita.

Io am o problemuta la care va cer ajutorul ca poate poate. Mie imi iese des herpes, dupa cum bne stiti unele dintre voi. Este vorba despre herpes simplex 1, in zona gurii. In ultima vreme nu trec 2 saptamani intre 2 recidive si este frustrant. Pe langa ca este inestetic ma deranjeaza ca ma mananca si ma doare. Am fost pe la medici de mult, am citit pe net, peste tot gasesc ca nu exista tratament decat cel local cu crema si cel oral cu medicamente, car de fapt ajuta la a micsora timpul de retragere, nu ca ajuta sa nu mai faci. Stiti cumva pe cineva care sa fi incercat ceva chestii naturiste si sa fi functionat?
Eu acum, de un an si ceva, cand simt ca iese iau deja aciclovir pastile, dar nici astea nu sunt sanatoase la ficat si la mine in ultimele luni s-a nimerit sa iau macar 10 zile/luna pastile. Ma ajuta ca se usuca mai repede, reduce senzatia de mancarime si durere, insa nu as vrea sa mai iau ca e deja prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Uite Flavia o gramada de sfaturi pentru tine http://www.divahair.ro/sanatate/herpesul_bucal_-_cauzele_aparitiei,_tratament_si_sfaturi
Eu zic ca trebuie sa te odihnesti mai mult...Deci mai ia o pauza de la orice activitate care te surescita inainte sa te pui in pat, ca sa poti dormi
Moni ma bucur ca esti ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

ieri am fost cu pruncimea pe strand. Ilinca mea s-a infipt pe patura unui baietel si i-a facut curte. Cand colo era chiar Anca 16 cu Razvi si cu sotul, tare draguti toti 3 si prietenosi. Poate ne mai intalnim si azi.

Am vorbit si cu Moni, e bine dar obosita din cauza drumurilor si a tratamentului care presupune atentie marita. Mai sunt si caldurile astea care ne termina si pe noi dar mai pe ea. De aceea va roaga sa o scuzati daca nu va raspunde la telefon si uita sa va mai sune inapoi.

Carmen tu erai toata ziua pe strand, acu nu mai servesti? Eu probabil voi merge cu ei in timpul saptamanii in zona de copii. Am fost ieri si am vazut ca m-am descurcat. la Ghioroc nu mai merg ca e drumul ingrozitor de rau, desi acolo e dragostea mea.

X ray voi ce mai faceti?

Diana 11 te-am sunat cand a fost de intalnire si mi-ai inchis. Sunteti ok?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Raspund la chemare..................
Miha, mie-mi placea pe strand in zona bazinelor de copilasi mici dar de anul acesta am un scufundator ,de mare adancime ,feroce pe nume Serban care, nu stiu daca va fi satisfacut de zona respectiva.Asa ca m-am reprofilat si merg la baza CET .Dar raspund prezent daca va mobilizati si-mi dati de stire si mie.
Moni am vazut pozele.Ati fost la pensiune sau e a cuiva casa?
V-am ramas datoare cu poze de la ziua lui Serban.Ma pun sa le incarc.

Am vorbit cu Diana in seara asta,va pupa pe toate .


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

salutare,

Miha asa e ti-am inchis si am uitat sa te sun inapoi.
Acum suntem bine, am avut o "distractie'' cu Alexandra cu febra 40 care nu prea a cedat sub 38,5 vreo 24 de ore.O data pe an o face lata cu gatul.

Moni ma bucur ca te simti mai bine.

Flavia nu stiu tratament pentru herpes, eu stiu ca-si face damblaua si nu prea ai ce-i face, dar ceva il declanseaza asa de des, o fi stresul?

Fetelor eu sufar ca un caine de caldura, curg apele pe mine si ma enerveaza ca daca fac ceva de mancare suntem ca in sauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
V-ati topit cu toatele de la caldura?

Scuze ca am uitat sa-i zic La multi ani lui Alex de AncaP.
Anca, sa va traiasca flacaul si sa fie sanatos!

Moni, nu te-am mai sunat, dar am mai vorbit cu fetele care te-au sunat si am intrebat de tine. Am inteles ca esti terminata de la drumuri si caldura infernala.

Aseara am fost la Miha pe terasa la racoare, asa racoare a fost ca mi-a trebuit pulover.

Ada, am dat adeverinta Iuliei la Gabi ca sigur te intalnesti cu ea cand merg pruncii in tabara. Mai trebuie doar sa scrii data jos.

Acum astept sa-mi vina trupa, Calin a mers dupa copii azi, au fost la maica-mea de-o saptamana.
De luni sunt in concediu 3 saptamani.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salutare,

intru rapid sa va invit azi dupamasa la Covasant la festivalul romanilor de pretudindeni. Eu am fost si ieri si abia i-am luat pe prunci la 1 noaptea sa venim catre casa. Ieri au fost doar repetitii, si au gatit fiecare din zona lor, pana la urma s-a incins un chef pe cinste.
M-au impresionat mult oamenii astia, care sunt mai romani decat multi dintre noi. S-au pus la drum pe caldurile astea 800 km, numai ca sa cante si sa danseze romaneste, fara recompensa materiala si unii dintre ei sunt chiar oameni in varsta. Pur si simplu aseara povestind cu ei am fost tot cu lacrimi in ochi, ce suflete curate, credincioase si cat de mandri sunt ca sunt romani. Astazi mergem sa le vedm spectacolul.

Carmen pai si acolo este bazin cu apa adanca. Pe mine saptamana viitoare acolo ma veti gasi pentru ca Ilinca in casa este de nestapanit, iar in curte este mult prea cald. Nu ca la strand mi-ar fi mult mai usor, dar macar nu mai am de adunat la urma dezastrul din urma ei.

Diana bine ca sunteti in regula acum.

La multi ani Alex de Anca !!!!!!



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput