Constanta la apel! (69)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

noi am dormit deja prima noapte la eforie.pe geam se vede casutza noastra.
mai avem bagaje de carat si sper sa le aduk ca parc sunt dezbracata far frigiderul meu sau fara boiler si masina de spalat.
ieri nu a mai incaput televizorul dar tot am luat telecomanda.mai aveam putin si dormeam cu ea sub perna.

se pare ca mai usor a fost sa imi pun internet decat curent electric.
am internet!!!!!!!!!
ptr curent electric o sa imi pun familia sa dea la manivela.

alex stie sa indentifice care este telecomanda chiar daca nu a mai vazut-o vreo data, mai nou ne ia de māna si ne duce acolo unde vrea ea si nu poate singura sa deschida usile.
parca sa zic eu ca arata unde e nasul si gura dar nu pot pune pariu.
stie ca daca pne mana pe caloriferul electric e "buf"
acum e irascibila ca ii mai ies niste dintisori.
incep "lupta" cu bunici privind cresterea si hranirea ei, dar sper sa o scot la capat.
azi noapte la ora 4 ne uitam la tv ca alex nu vroia si pace sa doarma.
acum a iesit la piata cu bunica.
si eu imi reiau bunele obiceiuri.cafeluta in fata calculatorului.

deci.....AM REVENIT!

pupici


jo si alexandra

***************
"si maine e o zi!sper ca va fi cu soare!soarele acela va rasari si pe strada noastra"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Gata, am rezultztul de la exudat: streptococ betahemolitic de tip A.Merg azi la doctoritza sa-mi dea tratament.Tania imi spune ca se scapa greu. Aveti idee ca trebuie sa iau?


Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello gagici, scuze ca semnez condica asa tarziu dar mi-a facut figuri placa de retea. nu aveam decat YM :)
Jo felicitari pentru mutat! cand va stabiliti de tot acolo?
Dana o sa iti dea medicul niste antiiotice...depinde acum si de rezultatele antibiogramei (sa o ceri!!!! pentru ca streptococul beta hemolitic e super rezistent si risti sa iei vreo 2 ture de antibiotice degeaba!)
Sanzi lasa tu bastoanele in oki, fa poze! zi ca esti reporter si ca o sa le apara poza in revista cartierului
pupi si o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Nasol, Dana. Nu cred ca scapi fara penicilina, probabil injectabil. Cei din jurul tau n-ar trebui sa faca si ei cite un exudat? Sa nu fie cazul de tratament pentru toata lumea. E pacatos tare streptococul asta.
Jo, bravo pentru casuta cea noua! Sa fiti sanatosi si fericiti in ea!
Tatiana, chiar n-ati putut scapa fara antibiotice? Pentru imunitate n-ati luat nimic intre timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poliana spune:

Salutare fetelor. Si eu tot constanteanca dar pentru prima data aici printre voi. Am o mare rugaminte si o intrebare la voi! Stie cumva cineva daca exista in Constanta vreun centru unde se face gimnastica pentru gravide? Sunt insarcinata in 23 de saptamani, am ceva probleme cu coloana si mi s-a recomandat sa fac gimnastica numai ca nu am reusit sa aflu daca se face asa ceva in Cta.
Va multumesc anticipat ptr raspuns si sper sa nu va fi deranjat cu nimic ca am intrat asa brusc pste discutiile voastre.
O zi minunata!!!
POLI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Bune seara!
Sunt franta de oboseala... Am avut o saptamana infernala si la munca si acasa... Poate reusesc sa va povestesc maine din... aventurile noastre cu... bona...

Poli, fii bine-venita! Imi pare rau ca nu mai stiu cum se numeste clinica, dar am intrebat eu, cand eram insarcinata (acum 3 ani) si sigur se poate ocupa cineva personal de tine, daca mergi la parterul unui bloc, pe B-dul Mamaia, langa Spitalul Militar. Nu stiu daca vorbesc coerent la ora asta, dar sper sa te prinzi ce vreau sa spun. Ai sa vezi ca au o firma destul de mare si n-ai cum sa te incurci! pe burtica.

Noapte frumoasa!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Roxa!!!!! Sa fi super fericita, sa te bucuri de familia ta si sa fii tanara mereu!!!! hihi...
Nu vii sa sarbatoresti cu noi la plaja??

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

La multi ani Roxana!Multa sanatate si multe bucurii alaturi de familia ta!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Draga Roxana,

multa sanatate , multe bucurii, si o viata implinita alaturi de cei dragi!

La multi ani!!!

si 30 de (sa ne imaginam spre exemplu lalele) match-uite cu 30 de !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

la multi ani, roxana.sa fii fericita, iubita si tot ce-ti doresti.petrecere frumoasa.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput