Constanta la apel! (69)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Dana, si sotul meu a avut streptococ B-hemolitic, grupa A, acum o luna, parca. A facut tratamentul prescris de dr de familie, dar de o saptamana tuseste iar cu expectoratii abundente. A facut raze, nu e nimic la plamani. Cred ca a recidivat streptococul. Am discutat cu un medic ORL-ist si am inteles ca se face si un tratament injectabil, contra recidivei apoi, altfel iei degeaba antibioticul, tratament pe care el nu l-a facut atunci, ca nu i-a zis nimic de chestia asta dr. de familie. El merge iar la exudat saptamana care vine. Daca vrei un raspuns mai avizat iti pot da nr. de telefon al dr. ORL-ist la care vom merge de data aceasta. Sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

Buna ziua, tuturor
Am acceptat, cu multa bucurie, acum o saptamana, sa cununam niste prieteni f dragi din Constanta, in aceasta vara.
Suntem f incantati, dar ...
Fiind prima oara cand vom fi nasi, si mai ales la Constanta, va rog sa ma ajutati: care sunt obiceiurile, ce tb sa faca nasii, ce tb sa cumpere nasii, s.a., ca suntem cam pe dinafara.
O parere, un sfat, un link... orice e binevenit.
Multumesc anticipat
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.
ce vreme superba.deja la soare acum sunt 12 grade.
poliana,bine ai venit.o intrebare am daca nu sunt indiscreta:ai fost cumva la facultatea de jurnalism "Saguna"?
noi ne pregatim pe la 11 sa iesim afara.razvan s-a trezit azi la 9.15.nu-mi vine sa cred.asa ca azi stam mai mult pe afara.o duminica placuta.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Buna dimineata si de la noi...
Inca o zi frumoasa...de cand am venit aici a plouat o singura zi si atunci 1 minut...sau cam asa ceva...mi-e dor de o ploaie urata!!!! hihi...
Am pus cateva poze noi mai la sf albumului (nu cu babe, dar am sa le fotografiez si pe ele cu orice risc...ca prea ma distrez singura) cu niste imagini (foto din masina) din Hollywood (florida, nu california) oraselul in care locuim...

Si David tuseste sec cand se trezeste, dar ma gandesc ca din cauza aerului conditionat care e peste tot...in casa, in masina, in magazine (Daca ar putea pune si pe strazi nu ma indoiesc ca ar pune)
DAr cred ca aici copiii nu racesc...ca nu au de la ce...vreme schimbatoare nu este, frig nici atat...toti virusii la plaja in vacanta!!!!

Tatiana, daca ai inceput tratamentul nu prea e bine sa intrerupi...incearca sa ii dai cate o picatura o data...adica o picatura, apoi ceva ce ii place (cioco, bomboana, suc orice) si apoi iar o picatura...si tot asa...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

am uitat linkul
http://community.webshots.com/album/548753817UdaYvl

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Ai dreptate Mada.Daca a tinut tratamentul 10 zile si dupa a urmat trei sptamani cu cate o injectie de moldamin cica nu ar fii trebuit sa recidiveze.Dar acum depinde si de tratament.Mi-a recomandat-o cineva pe doctoritza Munteanu are cab pe talazului.Azi am o tuse mai usoara sper maine sa ma lase in pace ca m-am saturat de ea.Am profitat de ziua asta frumoasa si am iesit la gratar la fantanitza.
Haideti sa ne vedem peste doua saptamani la un gratar, ce spuneti?Deci nu duminica asta, cealalta.Taman bine pana atunci sa ne organizam cine vine, cate gratare si cati baieti la fotbal si cate fete la volei; si tot asa.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

cu intarziere...la multi ani roxana!multi pupici!si imbratisari!

nu stam inca in casuta noastra stam la soacramea si moentan ne utiam pe geam la casa noastra.
va pupik


jo si alexandra

***************
"si maine e o zi!sper ca va fi cu soare!soarele acela va rasari si pe strada noastra"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Tatiana, pupici gazei, sa se faca bine...si sa nu o doara tare!
Dana, cred ca asta e tratamentul bun, cu Moldamin .

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara , fetelor!Nu stiu cum se face ca nu mai am timp sa scriu, chiar daca va citesc mereu.MadamSadamy, si iubitica mea are acelasi streptococ, si acum astept sa mergem maine la doctorita de familie sa vedem ce ne spune.Si e posibil sa aiba si giardia.Trebuie sa mai facem analize suplimentare pentru edificare. Dati-mi si mie un sfat va rog: ce tratamente naturiste se pot aplica in cazul giardiei,la copii de 2 ani?Culmea e ca , desi are acest streptococ, ea nu tuseste si nu pare sa o deranjeze ceva in git.
Roxana, La multi ani! sa-ti fie viata si sufletul ca o primavara vesnica, sa te bucuri si sa fii fericita alaturi de cei 2 flacai din viata ta!
Crig, nu am stiut ca Mariuca e la gradinita libaneza. Cum e, esti multumita? Si la cine e, la Alina in grupa?
Sinzi, cred ca nu mai e nevoie sa-ti spun cit te invidiez pentru soare si caldura!Si pozele sint super, mai ales cele cu oceanul!Si, bineinteles, le asteptam pe cele cu faimoasele babe!
Jone, iubita, am aflat pina la urma un numar de telefon al cuiva de la Electrica. Sper ca maine sa nu uit sa te sun sa ti-l dau.Poate se rezolva pina la urma!
Cam atit pentru azi, ca mi-e somnic de nu mai pot! Pupici tuturor si noapte buna!
O saptamina plina de soare va doresc!
Ghiulten si Ayla(15.012004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
multumesc mult de urari, va pup pe toate si sper ca toate dorintele sa vi se implineasca!
Tatiana multi pupici gazei, sanatate!
Dana sper sa fii mai bine azi.
Poliana, bine ai venit printre noi! am sa te trec in listuta. iti dau si un PM pentru un cabinet de cursuri lamaze, acum nu am datele la indemana.
Geta, cel mai bine te uiti pe sectiunea de nunti, acolo e si un capitol despre nunta in constanta...sau fetele care s-au casatorit de curand iti dau mai multe detalii. eu stiu ca vorbiti cu mirii si cadeti de acord....ca obiceiurile sunt si nu sunt, depinde de voi!
trebuie sa fug la treaba...o saptamana superba tuturor!

Mergi la inceput