Racusori, la apel! (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Ooooof, mai fetele, se vede treaba ca ati avut niste zile naspa...pai, la pagina3?

Mirela, capul sus, o sa fie bine! Iti tinem pumnii!

Geo, destul de delicata situatie...poti numai sa speri ca vizita va fi scurta, sa se prinda musafirii ca nu prea au loc...

Menna, Monagan, July, hai, trezirea!
Va servesc cu o si o tigara (optional )

si sa aveti o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

'Neata
Si eu cu cafeluta si ... cookie merci de cafea
Hai fetele trezirea Azi e miercuri, maine e joi ,apoi iute vine vineri si gataaaaaaaaa saptamana

O zii buna la toate

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna dimineata. va salut intr-o fuga maxima. mi-am facut cafeaua dar nu am apucat sa o "ridic" din filtru..si ma apuc de treaba. ce haioasa e maimuta cu tigarea
o zi frumoasa

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70092" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Neata !

Sunt obosita, parca am tras la jug. Am terminat treaba la 12:00 noaptea, m-am trezit la 4 fara un sfert cand a plecat sotul, am adormit pe la 5:00 si m-am trezit de tot la 7:15. N-am avut timp nici sa mananc. Iar acum rod de zor la niste stiksuri. Macar am satisfactia ca mi-a iesit ciorba buna. In rest vreau doar sa dorm. Eu am planuri marete, dar nu stiu cand voi putea sa le pun in aplicare. Si sa vedeti ca va trebui sa ma inghesui cu sotul pe o canapea, sau voi dormi cu soacra sau cumnata. Sotul a zis ca se culca in masina. Poate cine stie se simt si pleaca mai repede. As vrea eu! Nu vreau sa fiu lipsita de ospitalitate, dar chiar nu e spatiu si nici bani pentru masa bogata nu avem. Trebuie sa trag de bani de la o jumatate de luna la alta, ca sa imi ajunga de mancare. Si credeti-ma ca am momente cand mai raman cu bani doar de paine, pana la lichidare. Iar acum , ne-a nimerit intr-un astfel de moment. Poate ca de-abia acum isi vor da seama ca nu stam ca pe roze in Bucuresti. Incercam sa supravietuim. Acesta este crudul adevar. Ma opresc pentru ca nu vreau sa va intristez de dimineata. Va multumesc mult pentru suportul moral.



tuturor! O zi excelenta pentru ca meritati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Georox, hai, nu fi trista...exista si perioade mai putin bune, dar trec...vin altele minunate!
Gandeste-te tot timpul la bucuria pe care o s-o traiti si ai sa vezi ca nu mai par lucrurile atat de negre....
Btw, v-ati gandit la un nume pentru bebe?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Geo privirea sus,fruntea'nainte ! Si eu mai trec prin situatii asemeni tie,dar nu mai dramatizez momentele ... cred ca sunt singura din firma care face amr-ul pana la urmatoarea zi de avans sau salar De ma intrebi azi, stiu sa-ti zic cu exactitate si fara nici o ezitare cate zile au mai ramas pana cand vad cascaval (=bani)
Mire draga , pe cine faci tu maimuta ,ai ???
Mai bine ziceai marmota k'n reclama cu milka si mai suna a altfel

Si ziua continua ... chiar asa! A vazut cineva ,ceva eclipsa partiala de soare !?

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Cookie, Menna !

In primul rand ma laud cu eclipsa de soare vazuta !
In al doilea rand ma laud cu vizita soacrei pana sambata dimineata in cel mai fericit caz !

Singura chestie care sunt convinsa ca ma va scoate din sarite va fi sa nu dorm cu sotul ! In rest sa se simta ele bine, poate data viitoare nu mai vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

opa,tupa. Prezenta!!!!!
geo, nu te mai agita ca nu face bine.Cum vin, asa si pleaca, gandeste-te numai la asta. Si poate ca nu or sa vina cu mana goala.
Menna,nu te-am copiat ca eu am scris: M,M,C,J, iar tu..M,C,L . Nu se pune ca nu e la fel. Ha, ha.
N-am intrat in wek??? habar n-am, ca sincera sa fiu nici nu stiu ce data e azi, asa zapacita sint. O fi de la lecitina, ca iau de 1 saptamana ca sa-mi mai energizez creierul, dar se pare ca are efect invers.
Acu sint solo acasa si rapid bag o tigare, ca deh...nu mai fumez. Wow si ce buna e. La job nu mai fumez ( e greu), numai acasa cand prind momentul.

la toate ca meritati. Sinteti cele mai "tari" racoaice.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

plec spre casa...vb cand ajung. menna, nu pe tine te-am facut maimuta ci pe asta:
nu-mi permiteam sa te jignesc iubita mea

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70092" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

asa . am ajuns acasa
menna, io vazui eclipsa de pe balcon de la sv tare frumos.
mona, ai grija sa nu uiti sa iei lecitina
geo..rabdare (fara tutun)
cookie, pup la tine si la piticot.
mai misun si eu nitel prin casa. de cand cu ziua asta lunga mi se pare k ajung devreme acasa. e minune sa ajung eu acasa pe lumina
sa aveti o seara frumoasa.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70092" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput