Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Gata, ma retrag in glorie! Pe maine avem ciulama de ciuperci cu tocanitza de purcel in sos bechamel si garnir mamaligutza. Dupa cum v-am mai zis, nu kilele sunt necazul meu, care scad pe zi ce trece cu caratul sus-jos a copilului, ci burta flasca ramasa dupa cezariana si niste celulite.
Mor dupa o tura de bazin.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

neata girlz

Mariana ti-am trimis PM, propun sa ne vedem la Hotel Topaz este o cafenea dragutza acolo.

va pup pe toate

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 8 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Neatza fete!! Ce soare!

Dani s-a trezit foarte bine dispus pe la 8.30 si m-am uitat la el cu ochii mijiti, m-am intors pe dreapta si baga mare! Sper sa intru si eu in sfarsit in trening!

Sa aveti o zi buna!

ps. in fata geamului de la camera mare & bucatarie este la etaju'4 un balcon plin. in viata mea nu am vazut asa ceva. aia daca deschid balconu', au o revarsare pe cinste in casa!

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor!

Vin si eu cu o rugaminte mare la voi. Stiti vreuna ceva despre bijuteria aceea mica de pe Eroilor (de langa casa de schimb valutar, zona Plafar, nu stiu exact cum se numeste, Carrie parca, are un anuntz pe usa ca fac verighete la 460.000 gramul)? Am fost acolo ieri si ne-au zis ca ne fac verighete cum vrei noi, chiar si dupa modelul adus de noi. Insa nu m-as duce daca n-am recomandari de la nimeni. Stiti vreuna cum lucreaza?
Multumesc anticipat !

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Alynutza lucreaza bine.Eu acolo imi fac bijuteriile.Daca nu ii grabesti iasa super!

Mariana Razvan a vrut cu tanti din prima doar ca azi am concediat-o.Reincep cautarile.Ma streseaza chestia asta de nu va pot spune.

Cristiana ma bucur ca sunteti mai bine.Referitor la intalnire eu cred ca nu servesc pana nu trece toata nebunia cu laparo.

Svety




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

fetelor,
Ce zi frumoasa!...sper sa se fi inselat metereologii cand au anuntat 3 luni de vreme urata ,cu si vreme mohorata.
Daniela Boca,multumim de complimente si urari,si voi aveti cu ce sa va laudati,Alex e si el un dulce.
Carrie,sanatate multa Theodorei ,dragalasa de ea si ' saracutii' de voi ,imi imaginez prin ce ati trecut...
Mariana dupa ce te intorci de la Bucuresti as vrea sa te rog si eu ceva ,legat de niste poze,bineinteles ...cand ai timp
Fetitei mele i-au iesit niste besicute in palmute si intre degetele ,pline cu un lichi incolor....am fost la derma si ne-a prescriso crema cu antibiotic,deoarece zicea ca exista riscul unei infectii.Saracuta are deja rana la degetele...noi nu suntem alergici nici unul ,iar singurul aliment nou introdus e sucul Tedi si doi ,trei cartofiori de la Mac.ne-a pus diagnosticul :dishidroza palmara,ati mai auzit cumva cazuri?eu nu prea am gasit mare lucru pe net.
Otuturor si o primavara plina de bucurii!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

asi multumesc frumos! Unde mai pui ca-s si mai ieftini ca alte bijuterii din oras...

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

mariana - nici o incurcatura, ma pun acuma pe trimis mail si explicatii.

asi - stiu cum e cu cautatul de tanti .... dar vroiam sa te intreb din pura curiozitate de ce ai concediat-o? si nasa mea cauta femeie dupa ce a concediat una (care ii sugera sa puna zahar in mar, ce ziceti?). cind ai zis ca faci laparo?

carrie - ca te-ai suparat pe dr man si ca ati avut asa zile grele. iti trimit eu un pm sa ma lamuresc un pic dar pina atunci pt Theiuta mica si viteaza.

florinaaaa -

demarez actiunea "job" fetelor. ma apuc de trimis "siviurili".

v-am zimbit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

am uitat sa va intreb de intilneala.

puii mei sint apti, amindoi.iar eu doritoare.
fac pas: roxa, mariana, asi din cite tiu minte ......

acuma, cine ar fi doritori pentru miercuri 22.03? sa vedem daca ne intilnim sau iar aminam?

ziceti repejor si miine dimineata decidem ce si cum. astept pareri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:



Mariana multumim pentru data de pe listutza , ce rapida esti ,iti doresc drum bun la Bucuresti (am inteles ca pleci in capitala)si sa ne povestesti cum a fost la intoarcere.

svety ce dulce este puiul tau in poza in care e infasurat in prosopel.

Alynutza noi ne-am facut verighetele la o bijuterie de langa Central vis-a vis , acum 4 ani si au iesit asa cum am vrut noi, da mi-am amintit ca am fost si pe eroilor unde zici tu si ne-au placut mult modelele si lucreaza si mai ieftin.si noi le faceam acolo da sotul meu a vrut ceva simplu si acolo nu aveau modelul acela.

Raluca m-am laudat ca sunt libera saptamana asta da uite ca m-am trezit facand curatenie generala in toata casa, spalat mochete si covoare, o gramada de haine, dus copilul la Clubul Juniorilor, facut mancare.no zi si tu .Da tot ii bine ca de Alex nu puteam sa fac nimic.



Mergi la inceput