Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

flavia o canapea normala ne-am cumparat pentru camera,bebele va sta la el in patut(asta daca vor vrea muschii lui)pt bebe inca nu am cumparat patutul,il vom lua prin iunie sau dupa ce venim din romania.

adriana...ce patanie pe capul tau,bine ca ai stiut unde sta seful.eu am patit-o si mai si.

venisem de 4 zile in germnai,nu stiam o boaba si am plecat sa arunc gunoiul intr-o rochita de casa si cu papucii sotului dar am uitat ca mi se inchide usa de la apart automat.si in timp ce urcam voios pe casa scarii aud trosc! atunci abia mi-am dat seama...ca eu o lasasem intredeschisa.si am stat asa frumos pe casa scarii,cu fundul pe pres...de la 11 dimineata pina la 5 dupa-amiaza...fara sa mananc si sa beau nimic...bine ca era vara si pe hol racoare.si sotul suna intr-una si la fix si la mobil si s-a gandit ca sunt prin oras.dar dupa 4 deja a vazut ca nu dau nici un semn,s-a invoit si a venit acasa(lucra la 100km si facea naveta cu trenul) si m-a gasit pe casa scarii cu nasul in reclame.ideea era ca nu stiam ce nr de mobil are ca poate as fi apelat la un vecin-am intrebat-o numai pe vecina cat e ceasul...sa stiu cat mai am de asteptat.
ma rugam la dumnezeu numai la wc sa nu-mi vina...ca de restul ma descurcam eu.
nici acum nu m-am invatat minte sa ma verific de chei de cate ori plec.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

fetele...
Acuma am ajuns acasa de la plimbareala, e asa de frumossss, parca nu imi vine sa cred ca vine cadura
Fetelor stai linistite, ca nu sunteti singurele care uitati de chei si stati pe langa usa , ma inscriu si eu in clubul vostru, da' eu parca am abonament la asa ceva






www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Da chiar, unde-i Andreea? ca ii simtim lipsa :(
Andreeaaaaaa a plecat soacra, ai disparut si tu?

Svetlana noroc cu papucii sotului in picioare:) Naspa faza sa ramai afara, da sa nu sti nici limba e si mai nasol.
Eu m-am invatat minte, imi iau in primul rand mobilul, apoi cheile:) In caz ca le uit, sa am la cine apela.
Si eu am ramas o data blocata cand am fost sa arunc gunoiul, stateam in chirie si era o rabla de usa. Noroc ca aveam mobilul la mine si l-am sunat pe socru-meu sa vina sa ma salveze:)

Danelutza tu ziceai ca te faci mumoasa cand n-ai chef de nimic?!:) Asa facui si eu acu, dupa ce a adormit Sara mi-am facut dus si m-am aranjat, inca sunt in plin proces:)

Miha te-a tras soarele afara din casa si nu mai dai pe la noi?:) Sau iar ai ramas si tu incuiata si a trebuit sa sari gardul?:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Da' ce liniste!!!

Din fericire nu am ramas pe afara incuiata, in schimb ma cam trage soarele pe afara

Am mai adaugat cateva poze(in albumul comun), facute duminica....(ultimele 20)



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Gegea,am ras cu lacrimi.Mai vreau,Mai vreau!
Impreuna,si eu abia astept sa vad ce e.Insanatosire grabnica!
Adinell frumoasa patzanie!O mica minune!Dumnezeu este acolo sus sa stii!
Svetlanatare si patzania ta!

Eu am dormit super aiurea aseara.Nu ma mai pot odihni deloc.Dimineata am avut si ceva contractii,neregulate ce-i drept.Uffff,abia astept sa scap.Azi am vizita la doctor,ultima daca scap pana in 40 de saptamani,daca nu mai am control si la 40!Sper totusi saptamana viitoare sa fiu gata! fetele si o zi cu soare va doresc!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

fetelor am facut aseara un chec cu pere super bun.am scris reteta la forum,poate aveti chef sa-l incercati ca noi l-am mancat jumatate ieri si azi am eu grija sa-l termin

15




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Moama...cede peripetii pe-aici...
Eu am intrat scurt sa va zic ca sunt in culmea fericirii ca am facut rezervarea la hotel pt iunie ( Grecia - Halkidiki ) . La, la, la...Pup.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

oau...super.sa aveti o vacanta placuta si sa veniti bronzati si cu forte prospete.

vreau si eu vacanta la mare...dar nu am voie.dar la anul recuperez.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Flavia,merci frumossss.Am rezolvat-o grtzie tie

crismir,alo colega,eu acum vazui ca tu esti acilea la taifune!Spui ca dai o raita pe la mine? cand si te astept pe bune.

Dana,pe unde esti?

Eu cand sunt intr-o pasa proasta ies la cumparaturi.Cand imi cumpar ceva imi ridic moralul.pe bune!Cred ca asta e nebunie.Oricat de necajita si cu psihicul la pamant as fi,daca-mi cumpar acolo un mic lucrusor atunci ma luminez la fatza

astazi sunt acasa,zi de curatenie.
v-am spus ca tot ieri mi-am luat ora la cosmetica pt. lunea viitoare.daca va spun ca de 2 ani nu am trecut pe acolo ma credeti?Si tot luni si la unghii.Ma duc sa-mi pun "proteze".V-am spus eu ca am inebunit! Este real ca sunt putin cu psihicul la pamant...dar lasa...

pup la voi.

c.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Anculina,vezi ca in iunie am hotarat cu fetele sa o punem de o intalnire cu toate

osna,tu stii ca de ceva zile ma tot gandesc cum sa fac un chec? Dar nu stiu de care si cum.Acum mi-ai facut pofta mareeeee.Cum l-ai facut?unde ai pus reteta?



ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput