Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Salutare!
Anculina, mi-ai putea da mai multe detalii despre oferta pe care o aveti pentru Grecia? Si pe noi ne intereseaza sa plecam "afara" la vara, nu stim exact daca in Croatia sau Grecia, inca prospectam. Problema e ca mergem cu Daria cu tot si ma intreb cum ne descurcam cu papica. Banuiesc ca si voi luati fetita cu voi. Mersi!

Flavia si Tina, si mie mi-au placut mult farsele astea. Cat despre ce ai zis tu, Flavia, nu stiu, dar n-as prea crede ca sunt puse la cale, ar insemna ca Romania are prea multi actori fara diploma. Probabil ca majoritatea celor surprinsi sunt moldoveni si de-aia e acelasi accent.

Daniela, esti harnicuta... Bravo si spor la curatenie in continuare!

Osna... yumi, pare delicios ce zici tu acolo.



Geani si Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Corect, cum zice Cami nu uitati de intalnirea noastra de la vara:)

Geani ma gandeam si eu, doar ca nush de ce tot in Moldova suna :)
De ex ardeleni nu prea am auzit, in afara de una din Bistrita pe care a pacalit-o urat de tot:P

Si noi vrem la vara in Grecia. Anculina unde mergeti voi e departe de Atena? Ca eu in Atena vreau, mi s-a pus pata si e musai, am numa prieteni pe acolo, da vreau sa stau la hotel si aproape de plaja...

Svetlana multzam de reteta, ma bucur ca se face usor ca eu nu le am cu prajiturile (nici facut si nici mancat) dar pt sot n-ar strica sa-i fac o surpriza.
Ai fost tare cu numele Sfeclana

Tina tinem pumnii

Abia astept sa va vad cu bb-ii:)

Mi un somn de nu mai pot, si Sara nu vrea sa se joace singura. Tre sa si pregatesc ceva ca diseara am musafiri, vin si prietenii lu Sara in vizita:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Fetelor am o vreme aici de kk, ploua , asha ca n-am mai darimat bucataria m-am luptat cu fierul de calcat
Flavia eu n-am mai avut chef de nimic azi, nici macar de facut mumoasa in oglinda.
Isabella m-a urlat toata noaptea, pe la 11 a inceput si a adormit la miezul noptzii, apoi la cinci jumate a inceput din nou , asha ca azi pe la prinz am adormit amindoua, ne-a gasit soatza facind nanitza...
Ange cind am avut probleme de inimioara, mi-a recomandat doctorul sa ies la cumparaturi, sa-mi cumpar ceva frumos, atunci cind ma simt in depresie, asha faceam si-mi trecea. Asta era acum vreo 10 ani, nu eram bolnava de inima, doar ca... murise un fratzior de-al meu
Gata, dispar, apar mai tirziu.
Tina, Isabella mea a venit pe lume cu 10 zile inainte de soroc, asha ca te potzi astepta de-acum. Si cum adica ai sa scapi... , ai sa scapi de burta, dar apare... si la revedere somn, asha ca profita acum cit mai ai timp .
Aaaaa sa ne anuntzi cind apare...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

deci sa ma laud : mi-a venit patul,l-au instalat si am tras un somn mic in el.acum mi-a venit sotul de la munca si dupa ce-l hranesc plecam la plimbare ca e foarte frumos afara.

ange uite aici l-am mutat:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70809

15




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

am aparut si eu!
de diminetza cand ma pusei sa scriu pe aici am primit vizita,io inca eram in pijama.si avusei povesti pana la pranz,apoi numai bine am plecat afara ca era vreme mult prea frumoasa!sybille sa jucat,sarit prin baltoace si alergat cu masinuta.cand am revenit de la plimbare am sunat pe mama cu care am povestit exact pana a venit sotul de la munca..uite asa o trecut azi ziua!acum asteptam sa termine tati cu dusul sa mai facem o plimbarica scurta!
nu,flavia,din pacate nu e gluma..medicii chiar sunt in greva,aseara am vazt un reportaj legat de greva lor un medic chirurg ce lucreaza 24 0re cu 48 primeste 1800euroi pe luna...e foooarte putzin!
geani,multam de galerie sper sa iasa bine!
alina si tie

noi o singura data am ramas pe dinafara,toti 3...nu a durat prea mult,tati a intrat odata cu umarul in usa si a reusit sa o deschida...abia atunci am descoperit ca usa mai fusese fortata de cel putzin 2-3 ori,alti uituci!
flavia,sper sa iti treaca raceala cat mai repede!
si la noi a inceput sa miroasa a primavara asa ca e cat se poate de normal sa mai absentam,nu?!macar prezenta de diminetza o facem..si careva sa dea stingerea si tot e bine!

despre farsele lui buzdugan,aceeasi intrebare mi-o pun si eu....de ce tocmai in Moldova suna asa des?..o fi mai ieftin minutul?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Am stat toata ziua afara si am venit rupta de foame si eu si Andrei... el ca el ca a mai rezistat, dar eu simteam ca daca nu mananc in urmatoarele minute si vad numai mancare in fata ochilor...
Aerul asta de primavara iti da o senzatie de proaspat, de nou, si chiar si de foame,
Apoi am bagat un pic de somn cum demult nu am mai facut-o...
Asa m-ati amuzat fetelio cand am citit ca va cumparati ceva sa va ridicati moralul... Si eu is la fel... Deja ma simt mai bine cand imi cumpar ceva, dintr-o data sunt alta...
Va pup, azi mio-a fost dor de voi...
Ma, nu va spun ce-a ras Andrei azi, parca era bagat in priza,... baiatul asta are toane, dar de data asta chiar imi plac toanele lui...
Osna, cand nasti? As vrea sa am si eu curajul tau(de a mai ramane insarcinata).
Vreau sa va intreb ceva: unde-i Porumbel, stie cineva ceva de ea? Si de ea, imi e dor...

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

adriana daca totul merge cf planului si bebe nu e prea grabit in 14 septembrie.
eu una abia astept sa-l vad la fata,sa-l pup si sa-l tin la piept.
am plecat la plimbare.

va pup,poate intru mai tarziu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Hello,hello!
Ce faceti fetele?
Mai ,a venit primavara si eu umblu,umblu de nebuna.Cum vad un pic de soare urc copilul in masina si.........la plimbare.Ieri am fost in parcul Titan,am mancat la Mall() si dupa am fost la mama sa ma odihnesc..
Astazi am fost in parc si dupa am trecut pe la un loc joaca ,ca ea nu vroia acasa.Noroc ca pun in masina haine de schimb ca altfel m-as plimba cu ea jegoasa.Se murdareste ceva de speriat .Nici un copil din parc nu se murdareste ca ea.
cami ,n-am reusit sa vb pe mess.Nu e vb de videoclipul de care zici tu .Ala e mai vechi. Eu vroiam sa-ti trimit Anischa Maya.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Merge forumul mai bine sau e doar visez eu?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput