Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

tina, am vazut toate pozele si m-a apucat nostalgia. f frumoase.
mirela, sanatate puiutului.
fla, si eu vreau sa ne mai intilnim pe YM. cind?
da' ce e cu somaju' asta?

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:



Iar somati mai fetelor... Sincer, nu prea va sta bine, asa ca haideti la un pahar de vorba virtuala!

Alina si Flavia, inca ii gatesc separat Dariei, rar ii dau si din mancarea noastra, mai ales ca ei nu-i pun sare deloc. Cateodata mai intru in pana de idei si repet meniul, iar domnisoara mai stramba din nasuc. Nu e un copil nu stiu cat de pretentios, dar are gusturi la care nu ma astept cateodata, de fapt ce ma mai mir... ii seamana leit lui ta-su la capitolul asta.

Tina, asteptam vesti cu mare drag...

Stiu ca la un moment dat discutati la cate saptamani ati nascut. Eu am nascut cu 11 zile inainte de deadline.

Crismir, v-am admirat si noi in poze. Sunteti foarte frumosi cu totii! Te asteptam mai des pe la noi...

tuturor!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Salutare, fete!
Dupa "ani si ani", ma reantorc si eu...
am fost cam suparata ca am pierdut laptele(la piept), si am fost cam trista! Am incercat sa ma mulg cu o pompita mai des si sa beau lichide mult mai multe decat inainte, dusuri fierbinti, etc. Astea au fost sfaturile fetelor de pe DC. au fost bune sfaturi si sper din suflet sa reusesc. Inainte mai aveam cateva picaturi de lapte acum am inceput sa am un pic mai mult, dar sper ca voi reusi cu ajutorul acestor sfaturi sa revin la cantitatea de lapte care o aveam inainte.
Andrei e asa marait, sper sa ii de-a dintii, adica sper sa fie de la dinti!!! Nu stiu ce sa zic, parca Porumbel avea trei copilasi, ma gandeam azi la ea, eu nu stiu cum s-o mai dau cu unu... Dar poate nu or fi asa mofturosi ca Andrei...
Azi am iesit un pic afara, super a fost timpul cred ca a venit primavara...m-am saturat de iarna si de timpul asta rece!!!
Acuma ma simt ceva mai bine ca sora mea este inca la mine, in vizita!Sper sa reusesc sa o mai tin cateva zile bune!


adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

bey,la mine nu a mers dc-ul de aseara...
acum e ok

crismir,vazut foto.Ai fost tare dragutza.Mi-a placut bluza ta
si fusta aia maro(ceva gen voloane cu o centura peste) a prietenei tale
unde ai facut petrecerea?
frumos.trebuie sa te fi distrat

noi am fost la patinaj,acum plecam la balet.
afara a inceput sa ninga si e ger tareeee.E cumplit!

c.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Adriana, imi pare rau ca treci prin asta, dar lupta in continuare, iti tin pumnii. Stiu ca functioneaza tare bine(poate stii deja), de fapt in cazul meu a facut minuni, ceaiul de anason, chimen si fenicul. Si la fel de important e sa pui bebe cat mai des la san, el favorizeaxza stimularea mult mai bine decat o face pompa. Nu te lasa, papa cat mai bine si mai consistent si va fi bine!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Fetelor abia am aparut acasa, am fost plecata la dintzolog cu soatza. L-am rezolvat, adica a spus doctorul ca e prea nervos si cica stringe noaptea din dintzi, asha ca daca nu se linisteste o sa ramina fara...

Gegea de la Isa
Multzumesc la toate, am gasit mesaje ca sint pe listutzele voastre, sper ca miine sa ...
Va las ca miriie ploada

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Cred ca sunt in depresie!!! (pe bune!)
Cine stie poate maine ma simt mai bine, dar acum sunt cu nervii la pamant!!! Simt cateodata ca imi vine sa urlu...pacat ca nu pot(stau la apartament!)
Acuma sotul a iesit la aer cu copilul, in sfarsit singura in camera dupa aproape sase luni... Nu am stat singura, adica fara copil de cand l-am nascut, dar acuma nu am mai putut!!! Simteam ca daca mai stau in prezenta lui strig pe el... Asa ca sotul s-a gandit sa iese cu el: buna idee!
Mama mea vrea sa vina de Pasti pe la mine, abia astept, atunci voi simti si eu ca am un ajutor si probabil ca ma voi odihni si eu!!!
Oare ce l-a apucat pe Andrei de e asa marait? Sa ii de-a dintii? Of, parca nu pot sa nu ma ingrijorez...


adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Adriana incearca sa te linistesti si sa il implici pe sot cat mai mult, mai ales acum in week-end cand e si el mai liber. Felicitari pt initiativa de a iesi el cu bb, sa fie cat mai des:)
Nu stiu ce sa zic, s-ar putea sa fie marait din cauza dintilor, daca zici ca de obicei nu e asa sigur il supara ceva.
Dupa ce va mai creste sper sa ai mai multa liniste, insa cu "toanele" din proprie experienta iti spun ca pe mine si acum ma mai apuca, cand nu mai vreau sa vad pe nimeni, sa fiu lasata in pace si sa stiu ca macar o ora pot sa fac ce vreau eu. Poate suna ciudat, dar asta sunt
Prietenele mele cu copii mici sunt la fel, toate ne pierdem repede rabdarea si avem toane cu carul, deci macar ma consolez cu ideea ca nu sunt unicat :)

Va pupacesc pe toate dragelor, ma pregatesc sa ma fac mumoasa:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Da, vreau sa il implic mai mult pe sot dar mi-e mila de el ca lucreaza toata ziua pe calc. si si asa e f. stresat si obosit. Ma, pana acuma a fost Ok, insa la o perioada de timp ma mai apuca si pe mina, ca nu-s de fier!!! Ca parca toate se sparg la mine in cap: mancare, curatenie, copilul care implica multe, stiti voi...
Cu siguranta ca imi va trece insa cand sunt in stari din astea cam fac urat!!! Adica, imi vina sa plang si sunt tentata sa ridic tonul chir la persoane dragi. Pe urma imi pare rau...dar ma iarta ei ca ma inteleg!
Merci, Flavia si la celelalte fete. Noapte buna!

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Adinell si mie imi vine sa pling, si urluuuuu, si urluuuu, adica bocesc pina ma racoresc. Cind urla Isabella, o mai las in tarc cu jucariile, ca altfel ma apuc sa tzip la ea si doamne fereste e mica, nu pricepe mai nimic. Eu il mai las pe sot duminica, dar nu sta prea mult. Ma simt ca tine, nici nu stiu de cind nu m-am mai odihnit bine.
Dispar ca urlaaaaa.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput