Clubul nurorilor (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ceva pt fetele care maine ne vor citi de la servici:
regulament de ordine interioara:

1. Lenea este sanatate curata!
2. Daca colegul tau munceste nu este un motiv sa faci si tu la fel.
3. Ce poti face azi nu lasa pe maine, ci pe poimaine, caci pana atunci ori se uita, ori nu mai trebuie facut.
4. Lucrarea care nu se rezolva de la sine in 2 zile nici nu merita sa te apuci de ea.
5. Serviciul nu e carciuma sa stai acolo si dupa terminarea programului, nici biserica sa mergi si duminica.
6. Este adevarat ca munca inobileaza, dar societatea noastra n-are nevoie de nobili.
7. Cine nu munceste, nu greseste; si daca nu greseste, merita promovat!
8. Munca este un izvor de sanatate, asa ca trebuie lasata in seama bolnavilor.
9. Daca ai pierdut dispozitia necesara pt munca, nu-ti pierde si timpul cautand-o.
10. Noua nu ne este frica de munca pt ca stim sa ne ferim de ea.
11. Nu trebuie sa doresti moartea sefului ci trebuie sa faci in asa fel incat sa si-o doreasca singur.
... Si uite-asa cand ma apuca cheful de munca ma gheia o pauzasc intr-un colt linistit si astept sa-mi treaca

(Sun ziceai ca ai de lucru mult zilele astea? Bafta!)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

fetelor, am trecut si eu pe-aici sa va salut, ca nu am intrat de mult ca am fost tare ocupata, da asa dor mi-a fost de voi.Eu sunt mai linistita ca Alex e bine si a inceput sa manance , am stat azi afara vreo 4 ore, ce bine ca vine primavara.

Marinar, vezi ca pozele tale sigur sunt pe "privat" de aia nu se vad,ca si eu am patit la fel,Impreuna ti-a explicat foarte bine cum trebuie sa modifici sa se vada.
Alynutza, iti doresc multa sanatate si sa-ti treaca cat mai repede raceala , ca stiu si eu ce nasol e (aproape toata iarna am fost racita).

Despre socrela mea nu pot sa zic decat de bine,sambata merge sotu la tara ca vrea sa ne trimita iar de toate .

Acum va las ca trage sotu de mine sa-l mai bag si pe el in seama in seara asta, va pup pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetelor,
Mai mie mi-a fost dor de voi.
Marina aplica metoda spusa de Flavia sau...cand ai albumul in fatza, da pe prima poza, apoi dai copy la link, te deloghezi si vii si dai paste aici. Asa se poate sa mearga, chiar daca va fi un link luuung. Asteptam...
Cherry la multi ani bunicutzei. Sa fie sanatoasa si voi sa aveti grija de ea, ca soacra...mama ei de femeie ciufuta!
Alynutza succes la modificat rochita...sa iasa cum vrei tu! Si multa sanatate!
Doamna Lavinia...hai mana pe carte, nene! Lasa forumul! Vezi ca te ascult, sa vaz ce stii!
Fla misto ROI-ul. O sa-l aplic si eu...cand s-o putea!
Nadia cum te mai simti? Cum se simte soacra?
Dana tu? Fericita ca mai ai putin si scapi...de bunatatea nerujata la sfestanie...mai, mai ce tragedie!
Andreutzo tu unde ai umblat azi? Ce face burtik?
Danutza vezi ca te lenevesti...ce-am zis ca nu acceptam absente? Multa sanatate lui Alex!
Fanna succes, afaceristo! Sa-ti mearga cu "vant in pupa"!
Bunicutza..nimic? Andora? Monagan?
Corina ce-ai facut la facultate..ai stat atatea ore?
Moama...zici ca mi-am scris memoriile! O sa va pove si de mine...da' sa ma mai odihnesc nitel la deshte!


Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am intrat sa va spun si eu noapte buna!
Sun-azi am tras chiulul...dar de maine iau mata de coada....faza nasoala e ca nu sunt dotata cu reviste si nici nu am nici un chiosc in drumul meu...ma gandeam sa-mi iau la mine instrumentele sa-mi fac manichiura...parca ma si vad dandu-ma cu lac si aia schimbandu-se la fata si intreband a ce miroase...

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

flavia,
sunt mereu aici cu voi, va citesc si va urmaresc...dar nu prea am cu ce sa partcip...;nu ma vad des cu soacra si chiar atunci cand ma vad e prea misto tipa ca sa am obiectii sau comentarii leg de ea sau de ceea ce face ea.....
intervin cand pot sa spun si eu una-lata sau sa adaug ceva...in rest....nu prea am cu ce participa. nici bb nu am ca sa pove despre el...asa ca....va las pe voi si stau in umbra.

alynutza deschid si eu repede albumul sa iti admir rochia. revin maine .
pupici si noapte buna tuturor!!!!!!!!



roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ui' ce fac eu la ora asta, bantui ca n-am somn

roxanicea aici discutam vrute si nevrute, ca doar ne uneste statutul de "nora" :) Nu neaparat despre socrii, copii, nunti examene, plimbari, distractii, afaceri ..., ne adaptam fiecare dupa fiecare
In plus, daca ai soacra buna ai putea sa o lauzi din cand in cand :)

Daniela tu cu ce iti ocupi timpul in afara de copil?:) Adik lucrezi, sau stai acasa? Si eu am pb cu Sara cu mancatul, poate asta e si secretul, stat cat mai mult la aer curat.

Mei Corina imi place rau de tine, fata constiincioasa :) Da de ce n-ai trage si un pui de somn dc tot n-ai altceva de facut?:) Asculta la mine, ca am dormit o data in timpul unui examen (oral) ca petrecusem noaptea in aeroport cu niste prieteni exact atunci la faza cu 11 septembrie la americani. Si m-am trezit cand mi-am auzit numele, da eram buimaca rau de tot

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata
Sa aveti o zi faina, fetelor! Cu mult soare si fara virushi!
Pup

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna


Raza sa ne spui cum stai cu testul, ziceai k il faci in seara asta, tinem pumnii.




Asa stau... sunt 3 variante: ori l-am gresit ori e prea devreme ori... Si m-a mai ciondanit si puiu, cand m-a vazut k vin cu testul, plangand, "ce, dupa 3 saptamani tb neaparat sa raman insarcinata" ? Da' mie tot rau imi e...

cherry, sa-ti traiasca bunicuta ! k e si a ta...

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Neata!
Fetele, merci de urari! Am fost aseara la bunica si a fost foarte incantata, abia ne astepta, biata de ea, o iubesc foarte mult, mai ales ca eu nu mai am bunica de 8 ani.

Razuca, nu fi suparata, lasa ca vine el bb cand va avea chef. Si mie mi-a iesit negativ testul, dar l-am facut prea devreme, ca nu mai aveam rabdare. Inca mai sper, poate, cine stie, va fi bb. Abia a inceput campania pro bb, deci, tot inainte!

Flavia, de acord cu regulamentul, promit sa-l respect.


Roxanicea, aici discutam despre orice,nu numai despre soacre. Deci, te asteptam mai des.

Lavi, cum stai cu invatatul? Nu uita ca sunt cu ochii pe tine.

Nadia, ce mai face soacra ta, se simte mai bine?

Fanna, cum stai cu afacerile? Bafta multa!

Cami, ce mai face blondina? Nu se gaseste vreunul care sa v-o ia de pe cap pentru totdeauna?
si nu va lasati



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Gata fetelor, am copiat link-ul. Daca nici acum nu merge........

Raza nu fii suparici... cred ca piticii nostri vor sa apara impreuna. Poate luna care vine vom fi mai norocoase.

fetelor sa aveti o saptamana frumoasa. Poate intru mai tarziu dar acum am treabaaaaaaaaa

marinar
http://pg.photos.yahoo.com/ph/msailor22/album?.dir=a71d&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput