Clubul nurorilor (27)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Clauf m-ai dat gata cu soacra -cum faceti mai fetelor de dati peste asemenea specimene.. si bietul socru suporta? nu face vreo revolutie
poate la indemnul vostru..eventual.
Dar vreau sa-ti spun un lucru daca divortezi-Doamne fereste- nu ai drept la apartament daca e pe numele ei(soacrei) nu e bun comun...asta este si acum am sa va spun de o fosta colega de serviciu de-a mea fiul ei s-a casatorit cu fata dorita de colega mea si dupa 6 luni de la nunta... divort si proces care a durat mult pentru ca draguta de nora vroia de fapt 1/2 din casa (casa soacrei trecuta pe numele baiatului)-deci sunt si nurori ne-bune ca si soacrele- deci sunt fel si fel de situatii-
Oricum soacra ta seamana cu cea a Cameliei(PARCA A EI ESTE MAI AFURISITA).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama da ce mult ati scris iar, lipsesc putin si abia apuc sa va citesc:)))

Bun venit noilor nurori: addinel, kitty, karol, asteptam detalii

Fana ai de lucru sa completezi listutza:))
Ti-am vazut pozele, ai un baiat mare, are prietena?:) Si nepotica e super, chiar a pozat pt moda? Mai vem pozeeeee
Nu stiu despre ce poze cu suzete vorbeati ieri ca n-am apucat sa ma uit, unde sunt?

Clauf la inceput aveam un top al soacreloe, dar am renuntat pt ca e f greu sa faci departajarea si tot mereu trebuia schimbata lista. Asa ca acum ramane in faza asta, suntem adaugate in ordinea in care venim, iar cele cu soacre care ies in evidenta prin bunatate sau rautate sunt bolduite.

bunicutza wk placut si tie, nu uita de poze dc are baiatul tau timp

Alynutza cel mai probabil de sotul Roxanei era vorba, ca al meu n-a fost pe acolo :)))

Cami daca vreti acum liniste, gandeste-te ca mai ai putin si dupa Pasti scapi de . Si sa nu cumva sa-mi supere ginerele ca o


Lavi probabil ca totusi ai maine examen daca figureaza asta la facultate, pe net cred ca n-au apucat sa faca update :) Bafta!

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

se pare ca pe claufo deranjeaza ca nu ia atitudine...in fond e problema lor...bine ca e ok cu sotul...

de baieti Bogdan(10.01.2000)& Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

ieri ne-am incurkt multe cu mesajele/numele... azi eu continui!... 3 motive:am de lucru, ma doare capul si mai e si sefa prin zona si tb sa scriu repede..scuze anticipate...

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

cu socru meu ce am? ma enerveaza ca nu-i deschide ochii podoabei...atunci cand ne-am casatorit i-a zis lui fisu ca ei au familia lor si noi pe a noastra.sa nu-ti para rau ca am luat la casatorie numele lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by clauf1000
arata bine la 60 de ani. ca merge saptamanal la coafor, epilat, pensat,etc.si sa vezi vara cu ce bermude colorate apare, asortate la bluzite si sandalute...


a doua !!! a mea e , 90 de kg si reaaaaaaaa... o depaseste alta soacra???

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Sunule, mare dreptate ai tu. Si pe mine ma scot din pepeni femeile astea, ce vor, sa le stea baietii toate viata legati de fuste? Si daca se poarta asa ce naiba cred ca or avea de castigat?

Clauf, ce se baga ea cand hotarati voi sa aveti copii? E absolut treaba voastra, ca doar voi ii cresteti dup-aia. Cat despre socru', poate s-o fi obisnuit/impacat cu ideea, eu stiu ce sa zic...

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ce ma bucur pt voi ca puteti sa va spuneti oful pe forum. Eu sunt cam cenzurata...ca citeste sotul si se supara pe mine. Si decat sa am circ din cauza asta, mai bine imi tin gura inchisa...

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si macar daca s-ar comporta ca atare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Clauf,stai linistita ,fata mea,ca si socru-meu e la fel de mamaliga.
Cand vine ea de pe unde umbla il striga sa o descalte ,ca nu poate sa se aplece. Curat face el,patul el il face el il desface etc. Ea manechiura ,vopsit ,toale noi etc.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput