Clubul nurorilor (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

flaviadar am actualizat lista...mai astept sa se hotarasca addinel siKitty_

de baieti Bogdan(10.01.2000)& Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

al meu habar nu are ce fac eu.
bunicuta, nici eu nu stiu cum naiba am dat peste un asemenea specimen de soacra.in legatura cu casa, nu ma gandeam sa plec cu vreo usa in spate, indiferent de situatie. dar zi si tu, daca imi cere bani nu e normal sa am si eu pretentii? mai ales ca de anul trecut se pot deduce din impozit cheltuielile facute cu montari de centrale, termopane, etc.si de ce sa dau bani la stat ca proasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

bravegirldescarcate pe private mama...

de baieti Bogdan(10.01.2000)& Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Clauf,stai linistita ,fata mea,ca si socru-meu e la fel de mamaliga.
Cand vine ea de pe unde umbla il striga sa o descalte ,ca nu poate sa se aplece. Curat face el,patul el il face el il desface etc. Ea manechiura ,vopsit ,toale noi etc.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana




Pai daca asa a invatat-o de la inceput... Mai sunt si barbati din astia pampalai. Ei, dar ce-ati fi zis daca era el asa? Asta e, mai compenseaza pentru alte femei care-s sub papucul sotzului. Na ca am vrut sa mai zic ceva si m-au sunat si acuma am uitat

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by bunicuta
nora vroia de fapt 1/2 din casa (casa soacrei trecuta pe numele baiatului)



cunoastem, cunoastem asemenea caz... nu-i doresc sa mi-o scoata DD vreodata in cale... clau, in primul rand e numele sotului... lasa-i pe socri...nici eu n-am dorinte mari sa iau numele alora, da' dak il iau pe puiu.. iau si numele...

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si stii ca a doua locuinta obtinuta se impoziteaza mai mult decat daca ar fi una singura pe numele fiecaruia. cu 25% cred. si podoaba vrea sa platesc eu majorarea. ziceti si voi e normala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Clauf si daca socru saracu a obosit incercand sa-i deschida ochii sau o iubeste si-i accepta orice inclusiv sa fie de mamaliga lasa-i fata draga in plata DD- eu am un unchi care face tot ce zice sotia,nu misca fara aprobarea ei un pai si ea il jigneste de fata cu familia dar daca o iubeste ce sa-i faci-noroc ca are o nora SUPER TARE care se pare ca o puna la punct nu misca in front cu nora deci exemplu de urmat -sfatul meu cel de experienta (am 30 ani de casatorie) fiecare cu familia lui ignor-o si lasa-l si pe socru in pace nu-l mai schimbi la varsta lui.Vezi ce a postat parca Sun viata este asa de scurta ca nu merita sa-ti manince sufletul soacra.
de la mine sa-ti treaca supararea pe ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mi-am amintit, era de fapt o poanta legata de subiectul asta:

Se intalnesc doua soacre si stau de vorba:
- Ce-ti mai fac copiii?
- Bine, multumesc, s-au casatorit amandoi, si fata si baiatul.
- Si cum au nimerit?
- Pai fata a nimerit foarte bine, sotzul spala, calca, face curatenie, cumparaturi, gateste, o rasfatza pana peste poate.
- O, ma bucur. Si baiatul?
- Off, baiatul a nimerit foarte rau saracul, sotzia lui e o lenesa, nu face nimic toata ziua, el saracul trebuie sa spele, sa calce, sa gateasca....


Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

ASA E ALINUTZA...FIECARE IL PLANGE PE AL EI....
cel mai bine ar fi sa munceasca ama2

de baieti Bogdan(10.01.2000)& Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna poanta.rezulta ca ea a nimerit bine si socrul meu rau. el face si mancare si-i spala si chilotii.

Mergi la inceput