Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Ma asteapta "totul se petrece inainte de 6 ani" care sunt curioasa ce ma invata si carti despre alimentatie uate de Hom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Am trimis pe mail-ul comun cartea mentionata de Mena plus inca 2. Lectura placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Eu vreau sa-mi cumpar "Raising our children, raising ourselves". Am citit doar reviewuri bune despre ea. O sa va dau si eu lista mea de carti pe care le-am citit cand o sa binevoiasca pitpalaca sa ma lase sa stau jos mai mult de 5 minute :))

Onutz, meitaiul ti l-ai comandat de pe meitaibebe? Ca de-acolo mi-am comandat si eu (tati zice ca se simte ghei rau cu wrapul si refuza sa-l poarte, asa ca ne trebuie si un meitai, ca la manduca ne zgarcim :)) )dar inca mai coase la el si o sa-l primesc saptamana viitoare. Daca de acolo ti l-ai luat, cum ti se pare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Cellena, de acolo l-am luat, e pe site in galerie la numarul 263
E mai maricel decat ma asteptam (n-am vazut niciodata unul live), dar se poate micsora cand il porti. Oricum bebe creste, lucru la care nu ma gandisem
Imi place cum e facut, in punctele de rezistenta e un pic matlasat. Vroiam sa-mi fac eu unul, dar ma bucur ca nu m-am apucat, nu mi-ar fi iesit asa ceva.
Luci nu e atat de incantat de el, dar el nu sta nici in wrap, e obisnuit sa de miste f mult si mijloacele de purtare ii ingradesc miscarile. A stat cat a fost curios In brate sta oricat, dar nu ii plac lui mijloacele de purtare...
Oricum am de gand sa insist putin, ca vine vara si vreau sa ma intalnesc cu prietenele in oras, unde nu pot mereu sa ma car cu caruciorul cand merg singura cu autobuzul, metroul etc. Si nu mai cumpar al treilea carucior...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Va invidiez cu timpul de citit,frate eu abia am timp de un dus.Nu mai ma plang ca parca numai probleme am in ultimul timp.Azi noapte de la 3 la 5 ne-am jucat,nu mai vroia sa inchida ochii.
Mi-a venit steamer+blenderul dar nu am adaptor ca e pt priza de UK,cand cumpar imi fac eu un piure sa va zic cum a iesit.
Colacul a fost un esec total,parca se sugruma,el nici nu are gat,e tot o gusita Astia 2 (mama si sotul) erau disperati ca nu respira copilul,el ne-a vazut incordati si s-a pus pe un plans.Gata am rezolvat-o.Dupa sling inca o investitie nerentabila.Asta e...
Tot mai are muci si azi si stranuta,nu mai tuseste.Ii fac in continuare aerosoli cu ser,de 2ori pe zi ca ne certam.
Vremea e urata rau,Cellena si cu umbrela nu as iesi ca la mine bate vantul.La voi nu bate?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Dana, pe la noi nu bate
Nici eu nu am timp de citit, abia ma pun la curent cu forumul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Dana, ba da... bate vantul. De fapt, la noi bate vantul mereu, si iarna si vara, si la -15 si la +40, pentru ca e in camp cartierul in care stam si mai e si santier alaturi (inca se construieste), deci praf si polistiren... o fericire. Tocmai de asta, cand bate vantul mai rau decat de obicei, ne urcam in masina si mergem in herastrau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Eu citesc noaptea (din fericire intre pauzele de supt doarme lemn), cand iesim afara si adoarme, sau daca ne plimbam prin casa citesc cu voce tare si ciuleste si ea urechile, bulbuca ochii, deschide gura si scoate un sunet similar cu "woooooow". Are si ea revelatiile ei din ce aude :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

Bubu, saru'mana de sfat! Care e efectul apei termale? Doar curata/dezinfecteaza sau si vindeca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Onutz, nici pe mine nu ma dau banii afara din casa, dar eu am de gand sa o tot port, asa ca am vrut sa iau ceva bun, sa ma tina multa vreme si mai ales, in care sa stea ea bine.


Cellena
, eu am citit o singura carte: Cresterea si ingrijirea copilului de Wolfgang Goebel si Michaela Glockler, mie mi-a placut tare mult.

Mergi la inceput