Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #10#

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

Buna dimineata,abia astept ziua de vineri!!
DANA mama se descurca foarte bine cu Irina.in fiecare zi ma asteapta la metro.ma topesc cand imi vad fetita.o iau in brate si o pupacesc pana acasa...si-revenitcu somnul .isi face 11 ore de somn pe noapte,cu 2 mese(in somn). Si peste zi doarme in 3 reprize vreo 4-5 ore...ce mai,le are bine cu somul...apetitul insa nu i-a revenit...voiam sa incep diversificarea dupa paste,dar cum sunt libera in 1 si 2 mai o sa incep atunci .1 e miercuri,deci pana luni am vreme. E musai sa fiu acolo eu.nu vreau sa imi povezteasca ce si cum...greu....
ANGELIQUE am luat numai lingurita de silicon deocamdata.vase pt bebe inca nu,dar stiu ca nu vreau din plastic.BUBU super cana.o sa ii caut si eu.ii dai apa intre mese?ce cantitate pe zi? E in functie de kg bebelusului,nu?6 kg si ceva,unde la 60 de mg, de ex? Parca asa am citit undeva.
Parul e de jale!!!!! Am inteles ca e normal,dar am inceput sa ma ingrijorez...ar trebui sa iau ceva,insa nu stiu ce.vitamine sau trent anticadere...buna intrebare.
Ah,BUBU ii dai si ceai?de care? Si cat?
ONUTZ,MAMI cum merge la voi diversificarea? Eu mi-am propus s ao iau incet,sa nu ma strez,sa o las pe Irina in ritmul ei.la cat de prost mananca in perioada asta...ea care greu rezista 2 ore jumate,maxim 3 sta acum si 5 intre mese...om vedea.
PYA sa aveti un zbor usor!!
ANGELIQUE multa sanatate baiatului.intr-adevar dai mai mult ca mine pe lapte.noi suntem cu hero`s si ma costa o cutie de 800 de gr 8.95 e.de asta va primi si la gradi.
Un pupic si o imbratisare la toate mamicile si bebelusii lor.
Sigur am uitat ceva....ah,m-am uitat la poze.ce au mai crescut minunile noastre!!
MICA,ADRIANA ma bucur ca nu ne-ati uitat....o parte din gasca s-a mutat pe facebook?
ALMY,INA cum mai sunteti?
S.ELLENA sa te faci bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

ANGIUTA,ii dai un piure subtire de morcov,apoi de patrunjel....am inteles bine?c aeu asa vreau sa ii dau,un piure subtire,nu supa.mai intai separat,apoi in combinatii.
Gata,nu mai am timp.va citesc la.amiaza.azi am zi scurta!! O zi faina sa aveti. Noi de 3 zile avem 30 de gr.azi ies cu printesa la.plimbare!de maine revin temperaturile normale pt perioada asta,o maxima de 20-22 de gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Bubu te cred ca esti topita dupa Nicholas,l-am vazut acum in poze...e tot o dulceata.
Cu privire la scaun eu zic sa fie unul de calitate.Sa va zic de ce,in we am fost la tara si nu am luat carutul (nu incape in ford fiesta cu tot cu sarsanalele maica-mii si bagajele noastre).
Am avut 2 acolo,imprumutate ambele.Unul de la "primii pasi" cu niste roti mari descentrate care mi-a cauzat febra musculara si unul peg perego,foarte usor dar cam instabil.Niciunul nu se compara cu graco symbio al nostru.
Pai manerul reversibil face toti banii.La astea 2 trebuia sa merg cu spatele din cauza vantului/soarelui,foarte aiurea.Deci si la scaun daca il cumparati eu zic ca mai bine unul second de buna calitate decat unul nou gen care se descompune la prima utilizare.
Data viitoare cand mai plec nu mai iau bagaje si iau carutul cu mine,nici nu ma gandesc...se simte asa bine in carutul lui,de ce sa fac experimente.

In alta ordine de idei o poza pe facebook m-a inspirat sa beau un cappuccino si sa pap o praji,asa ca va invit si pe voi.Daca inchid ochii ma imaginez in Italia intr-o cafenea mica si cocheta...
Sebi doarme somnul de dim,v-ati prins.S-a lafait aseara in patul mare ca tati a fost la Iasi...doar 2 treziri pt papa,e clar ca patutul are ace.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Pya daca vrei putem sa ne organizam sapt viitoare intr-o zi cu soare sa ne vedem in Tineretului sau in IOR.
Cismigiu e prea mic si aglomerat,Herastrau e cam greu pt mine una.
Supunem la vot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Eu in IOR nu ma descurc si habar n-am cum e cu zona aia pe-acolo (pentru mine e ca si cum ar fi in alt oras :))), iar Herastraul, desi cel mai aproape de noi, nu prea imi place pentru ca e plin de pusti teribilisti si tot felul de dubiosi.
Cismigiul mi se pare cel mai frumos dintre toate (mai ales acum, primavara e superb), si in cursul saptamanii chiar nu e aglomerat, dar daca preferati Tineretului as putea veni si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Vad ca majoritatea fetelor aveti probleme cu parul,lasati ca o sa revenim inseamna ca e normal dupa sarcina.

Lacramioara cred ca ti e tare greu cand vii asa tarziu probabil gagalicea ta doarme la ora aia.Deci pana imi vin urati s ar putea sa mai dureze deci sa nu ma stresez.Un mare pupic pentru tine.

Bioana cred ca e tare placut sa stii ca te asteapta minunea la metrou.Of ce vreme la voi,la noi bate vantul si deja Stefanut tuseste,e infundat si stranuta asa ca adio iesit afara.

Pya nu am reusit sa îl vad pe Victor in actiune poate reusesc azi.De farmacia tei eu am numai cuvinte de lauda,au preturi bune si de cate ori ajung la Buc dau o raita si pe acolo.Drum bun sa ajungeti cu bine si Victor sa fif cumintel.Am mai s#259;ris aseara un msj si vad ca nu s a trimis,sper sa nu repet ce am mai scris dar singurul meu neurón e adormit ca l am pazit pe Stefanut azi noapte.Trimit ca scriu de pe tel si nu vreau sa pierd msj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Mica ma bucur ca te ai linistit cu greutatea fetitei.Stefanut are 7,700gr e baiat mare deja.

Sellena multa sanatate sa te pui repede pe picioare.

Bubu ma bucur ca merge bine diversificarea.De acia astept sa vad poze cu el.Super iddee cu canita.Si pe mine ma intereseaza ce ceiut ii dai lui Nichola#351;.

Angiuta ri eu ma gandeam la borcanele cu fructele care nu sunt de sezon dar nu cred ca am voie sa ii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Dana eu de aia intreb voi ce scaune ati luat,eu vreau sa fie bunicel nici sa dau foarte mult ca suntem in criza financiara nici prea ieftin.Mai cercetez oricum

Popi pe unde umbli?Cum merge diversificarea?

Stefanut respipa din ce in ce mai greu..off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Angelique am primit unul,il vom returna la un moment dat.Nu stiu marca,nu are loc de castron doar o chestie lata de plastic alunecoasa.
Nu l-am probat,pare si cam ingust.Daca nu e bun o sa-i cumpar unul,sa vedem cum e cu asta.
Sa cercetam si apoi ebay sau amazon stie de noi,din RO nu cumpar ca sunt prea scumpe.De ex mi-am luat 6rochii cu aproximativ 300ron de pe amazon,in medie 50lei rochita.Si sunt marimea mea,mai greu gasesc 44 sau 42 la ce modele imi plac.In UK astea sunt marimile cele mai folosite :12 sau 14,clar acolo e de noi.Sper intr-o zi sa ne mutam,cu salariile si preturile lor chiar traiesti linistit.
Hai ca devin offtopic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Da bioana asa intenzionez sa-i dau. La inceput cred ca voi pune putin lapte de la mine in pireu. Asa am facut si la V.

Eu dupa ce am avut un scaun de plastic/metal sunt de parere ca se merita mai degraba investitia in unul de lemn care se poate folosi fara probleme pana la 7-8 ani. Pe celalalt l-am folosit pana la 3 ani.
Pentru cine isi poate permit recomand Stokke dar cu accesoriile de inceput ajunge la 200 de euro.
Prin comparatie, Peg Perego PrimaPappa e mult mai ieftin (100-120 euro). Recenzii bune citieem pe vremea lui V si la Chicco Poly.

Mergi la inceput